VE MPPT Control - programovací monitor batérie

Victron Energy

MPPT Control umožňuje nastaviť a zobraziť stav všetkých solárnych regulátorov BlueSolar, SmartSolar MPPT, ktoré majú komunikačný port VE.Direct. MPPT Control sa montuje do montážneho rámika radu BMV-7xx. Udržuje tak konzistentný a profesionálny vzhľad vašich panelov a monitorovacích zariadení.

54,50 €
S DPH
Množstvo
Pridať do obľúbených
Skladom k odoslaniu

Modro podsvietený LCD displej k BlueSolar a SmartSolar MPPT regulátorom Victron Energy pre sledovanie aktuálnych prevádzkových hodnôt, zobrazovanie histórie a nastavovanie prevádzkových parametrov regulátorov. Je určený pre všetky regulátory s VE.Direct protokolom so štvor pinovým portom.

Zobrazované aktuálne hodnoty:
Výkon panelov (W), napätie panelov (V), solárne zisky daného dňa (kWh), chybové hlásenia (ak sú), fázy dobíjania batérie, prúd do batérie (A), napätie batérie (V), stav DC výstupu z regulátora pre napájanie DC spotrebičov-zapnuté/vypnuté (ak je), prúd odoberaný DC spotrebičmi (A, ak je).
 
Zobrazovaná historické dáta deň po dni za posledných 30 dní:
Solárne zisky (kWh), maximálny dosiahnutý výkon na paneloch (W), maximálne dosiahnuté napätie na paneloch (V), maximálny dosiahnutý prúd do batérie (A), maximálne dosiahnuté napätie na batérii (V), minimálne dosiahnuté napätie na batérii (V), doba trvania rýchlej fázy dobíjania v hodinách (BULK), doba trvania absorpčnej fázy dobíjania v hodinách (Absorption), doba trvania udržiavacej fázy dobíjania v hodinách (FLOAT) a posledné štyri chybové hlásenia.

Zobrazovaná historické dáta od začiatku fungovania alebo resetu:
Celkové solárne zisky od začiatku merania (kWh), maximálne doterajšie namerané napätie z panelov (V), maximálne doterajšie namerané napätie na batérii (V), minimálne doterajšie namerané napätie na batérii (V, u firmwarovej verzie regulátora 1.17 a vyššie), posledné štyri chybové hlásenia.

Pomocou displeja možno regulátor parametrovo nastavovať:
Povolenie/nepovolenie parametrového nastavovania regulátora (ochrana proti náhodnému alebo nepovolenému nastavenia regulátora), pracovné napätie batérie (pokiaľ nie je určené automaticky), typ batérie, maximálny povolený nabíjací prúd (A), maximálna kontinuálna doba trvania rýchlej bázy nabíjania (BULK), maximálna kontinuálna doba trvania absorpčnej fázy nabíjania (Absorption), napätie na batérii pre prechod do absorpčnej fázy dobíjania (Absorption), napätie na batérii pre prechod do udržiavacej fázy dobíjania (FLOAT), pracovný režim DC výstupu (ak je), vymazanie historických údajov, uvedenie do továrenského nastavenia, nastavenie intenzity podsvietenia MPPT displeja, aktivácia trvalého zapnutia podsvietenia MPPT displeja, rýchlosť zmeny zobrazovaných údajov na MPPT displeji. Ďalej je zobrazovaná firmvérová verzia a výrobné číslo regulátora i samotného MPPT displeja.
 
Staršie už zakúpené MPPT regulátory nemusia ponúkať plný rozsah funkcií uvedených vyššie (najmä s firmware verziou 1.15 a menej). Riešením môže byť aktualizácia existujúceho firmware. Plný rozsah funkcií je pri minimálnej firmvérovej verzii MPPT regulátora 1.17. ktorou disponujú všetky novo zakúpené MPPT regulátory.

Displej je napájaný primárne VE.Direct káblom napojeným na solárny MPPT regulátor (kábel nie je súčasťou dodávky zariadenia a musí byť zhotovený samostatne, slúži súčasne aj pre prenos dát). Druhou možnosťou je napojiť displej priamo na batériu káblom 2 x 1,5 mm2 a poistkou o celkovej dĺžke 1,5 m (súčasťou dodávky displeja). Tento kábel sa použije najmä za situácie, kedy je na MPPT regulátore nastavený režim nočného uspávania, kedy nie je aktívny a nenapája ani displej.
 
Displej je určený pre zapustenie do steny alebo iného povrchu (napr. elektrokrabice, palubnej dosky). Ak je inštalačný prístup zo zadnej strany displeja, nemusí sa inštalovať čelný štvorcový kryt displeja. Displej je zozadu ukotvený skrutkovacou objímkou. Pokiaľ nie je inštalačný prístup zozadu, štvorcový čelný kryt fixuje displej na stene.

Technické parametre:
Napájacie napätie: 6,5 -95 V DC (káblom priamo z batérie) alebo 5 V (káblom napojeným z regulátora)
Vlastná spotreba energie: menej ako 4 mA (nepodsvietený displej)
Rozsah prevádzkových teplôt: -20 až + 50 ° C
Priemer zariadenia: 63 mm
Rozmery čelného štvorcového kotviaceho krytu: 69 x 69 mm
Priemer otvoru pre zapustenie displeja: 52 mm
Hĺbka displeja: 31 mm

Kábel VE.Direct nie je súčasťou balenia a je potrebné ho doobjednať osobitne.

Tabuľka dát

Záručná doba:
2 roky + záruka výrobcu 3 roky

Špecifické referencie

MPN
SCC900500000

Stiahnuť

MPPT Control - Dáta + návod

Technický list + návod - MPPT Control

Stiahnuť (805.22KB)

Produkty v rovnakej kategórii: 16