VE.Direct LoRaWAN - modul

Victron Energy

Pomocou modulu VE.Direct LoRaWAN môžete pripojiť zariadenie BMV, MPPT alebo menič Phoenix k portálu diaľkového ovládania Victron Remote Management ( VRM portálu ). Zobrazíte na svojom počítači alebo mobilnom telefóne informácie o stave batérie alebo úrovni solárnej energie, nech ste kdekoľvek.

95,00 €
S DPH
Množstvo
Pridať do obľúbených
Externý sklad - zvyčajne do 7 dní

Online portál VRM
Stav pripojených produktov môžete skontrolovať na našom bezplatnom webovom serveri pre diaľkový monitoring - portál VRM. Ak chcete portál VRM vyskúšať, navštívte vrm.victronenergy.com, a využite tlačidlá ‘Skúsiť demo-verziu’. Portál je bezplatný.

Diaľková širokopásmová sieť (Long Range Wide Area Network)
LoRaWAN je bezdrôtovou sieťou pracujúcou na kmitočte 868Mhz. Má široké pásmo a využíva malé množstvo energie. Modul VE.Direct LoRaWAN môže odosielať hodinové aktualizácie dát cez túto sieť. Na využívanie tejto siete nepotrebujete predplatné. Ak nemáte pokrytie vo svojom regióne, je možné pridať vlastnú bránu.

"Bezplatné internetové“ pripojenie s modulom VE.Direct LoRaWAN k pripojeniu na VRM – bez poplatkov za dáta. Avšak ako všetko, vždy sú tu dve strany mince – výhody takéhoto prepojenia produktov a určité obmedzenia. Modul môže byť práve to čo potrebujete na pripojenie produktov Victron Energy na vzdialené monitorovanie údajov, ako sú monitory batérií, solárne regulátory nabíjania a meniče.

Typické príklady
Malé elektrické člny na prenájom na jazerách alebo kanáloch. Myšlienkou je, že v prístave môže byť len pokrytie LoRaWAN. Ak to urobíte týmto spôsobom, bude to bez nákladov na prevádzku dát pri monitorovaní.
Vysokozdvižné vozíky. Využitím rovnakého nápadu, ale keďže ide zvyčajne o menšiu plochu, je možné sledovať celkovú plochu, na ktorej jazdia vysokozdvižné vozíky.
Robotické vozíky alebo iné autonómne zariadenia, ktoré majú batériu a pohybujú sa. Napríklad na farme, na letisku atď.
Mobilné cestné informačné displeje okolo stavebnej oblasti: stačí len jeden GSM LoRaWAN router v danej oblasti, pretože všetky informačné displeje môžu posielať svoje dáta cez jednu bránu.
Ohrady na kŕmenie rybích fariem alebo čokoľvek iné, čo si viete predstaviť na základe vyššie uvedených návrhov.

Čo je LoRaWAN?

Modul VE.Direct LoRaWAN (Long Range wide area network) je v podstate rádiový vysielač, ktorý vysiela dáta (v tomto prípade informácie o stave vašej inštalácie Victron) do neďalekej brány internetu vecí (IoT). Brána by mala byť do 2 km od vašej polohy, ak žijete v meste, ale môže byť vzdialená až 30 km, ak žijete na vidieku. Toto zariadenie využíva infraštruktúru poskytovanú sieťou „The Things Network“. Ich sieť brán sa neustále rozširuje a pokrytie vo vašej oblasti si môžete skontrolovať tu: https://www.thethingsnetwork.org/map
Žiadna brána vo vašej oblasti?

Ak vo vašej oblasti nie je žiadne pokrytie, je jednoduché pridať bránu sami, či už na zlepšenie pokrytia siete Things, či už pre vaše osobné použitie alebo v prospech iných. Môžete si kúpiť vlastnú bránu alebo ju začať stavať sami.

Špecifické referencie

MPN
ASS030538010

Stiahnuť

VE.Direct LoRaWAN - Návod

Návod - VE.Direct LoRaWAN modul

Stiahnuť (154.94KB)

Produkty v rovnakej kategórii: 16