Doručenie a platba

Prepravu zásielok v SR vykonávame prepravcami:

Slovenská pošta
Slovenský Doručovací Systém  - SDS
Quality Delivery Logistics - QDL
Schenker
Toptrans.

Cena za prepravu sa vypočítava na základe celkovej ceny zásielky, hmotnosti zásielky a spôsobe platby.

Ceny prepravy v SR:

1. OSOBNÉ PREVZATIE - ZDARMA - po našom telefonickom vyzvaní na prevzatie - ak je osobný odber tovaru možný.
2. SLOVENSKÁ POŠTA - od 3,50 € - podľa celkovej hmotnosti zásielky - platba vopred na účet.
3. SLOVENSKÁ POŠTA - NA DOBIERKU - od 5,50 € - podľa celkovej hmotnosti zásielky - platba v hotovosti - na pošte pri doručení.
4. KURIÉROM ZDARMA - pri vybraných produktoch - platba vopred na účet
7. KURIÉROM - od 3,80 € - podľa celkovej hmotnosti zásielky - platba vopred na účet.
8. KURIÉROM NA DOBIERKU - od 6,20 € - podľa skutočnej hmotnosti a ceny zásielky - platba v hotovosti kuriérovi pri doručení.

Výpočet cien je automatický. Výslednú cenu za prepravu uvidíte pri finalizácii objednávky v nákupnom košíku pri výbere prepravcu, kde vám systém ponúkne možné spôsoby prepravy a ich ceny. Poplatok za dobierku činí štandardne 2,40€. U niektorých prepravcov je dobierka nad 100€ spoplatňovaná 1% z dobierkovej sumy, či už pri platbe v hotovosti, alebo kartou. Preto môže byť u týchto prepravcov možnosť dobierky vypnutá alebo obmedzená. Vhodné je vtedy voliť platbu bankovým prevodom. Solárne panely a nad rozmerné hliníkové profily na dobierku nezasielame.


Číslo účtu pre bezhotovostné platby: PRIMA Banka číslo účtu: SK63 5600 0000 0006 1728 6002

Variabilný symbol: kód objednávky

Nie každý prepravca má povolenie a možnosti na prepravu zásielok nebezpečného, horľavého alebo výbušného charakteru. Rovnako tak zásielok nadrozmerných alebo krehkých. V zásade sa jedná o všetky typy batérií, konštrukcií držiakov solárnych panelov aj samotných solárnych panelov. V prípade objednávky takéhoto tovaru systém nevhodných prepravcov z prepravy vylúči a ponúkne len prepravcov s ktorými je možné prepravu uskutočniť.  Do ceny prepravy pripočíta manipulačné náklady spojené s takouto prepravou ( príplatok za paletu, nadrozmerný, horľavý alebo výbušný tovar a podobne ).

Z dopravy zdarma a osobného odberu sú vylúčené solárne panely, nadrozmerné konštrukcie, niektoré typy batérií a niektoré ďalšie produkty.