REGULÁTORY VICTRON

Informácie

Nové produkty

Zľavnené produkty

  • LYNX Power In
    LYNX Power In

    Modulárna prípojnica, určená pre...

    168,30 € -1% 170,00 €

Zobrazené produkty

Regulátor BlueSolar 100V/15A/12-24V MPPT

Nový produkt

Ultra rýchly MPPT regulátor pre náročné podmienky s napätím panelov až 100V, maximálny nabíjací prúd 15A, napätie batérie 12V/24V. Batéria 12V/24V, Panely max. 220Wp/440Wp. Plná záruka 5 rokov.

Viac detailov

109,00 € s DPH

Tabuľka dát

Výška 113 mm
Šírka 100 mm
Dĺžka 47 mm
Hmotnosť 0,5 kg

Detaily

Ultra rýchle MPPT sledovanie:
Najmä pri zatiahnutej oblohe s kontinuálnou zmenou intenzitou osvitu sú vďaka tomuto regulátoru solárne zisky o 30% vyššie oproti klasickým PWM regulátorom alebo o 10% vyššie oproti pomalým MPPT regulátorom.
 
BatteryLife algoritmus:
Adaptívne nabíjanie pre predĺženie životnosti batérie. Regulátor neustále sleduje mieru nabitia batérie deň za dňom postupne zvyšuje úroveň napätia, pri ktorom dôjde k odpojeniu záťaže až do stavu, kedy je dosiahnuté absorpčné napätie (batéria plne nabitá). Nasleduje opäť pokles úrovne napätia, pri ktorej dochádza k odpájaniu záťaže. Týmto spôsobom môže dochádzať cca raz týždňa k plnému dobitiu batérie aj pri znížených solárnych ziskoch a vyššej záťaži, čo sa pozitívne prejaví v dĺžke životnosti batérie. Ide o voliteľnú funkciu.

Maximálny výkon solárnych panelov je u 12V systémoch 220Wp, u 24V systémoch 440Wp. V prípade prekročenia týchto hodnôt sa regulátor nepoškodí, ale iba aicky zredukuje prichádzajúce výkon od panelov na prijateľné hodnoty. Solárny regulátor je továrne prednastavený a nie je zvyčajne potrebné vykonávať zásadné úpravy nastavenia.
 
Maximálne napätie na prázdno (označované ako Voc) pripojených solárnych panelov nesmie prekročiť hodnotu 100V (pozor: s klesajúcou vonkajšou teplotou rastie napätie solárnych panelov). Maximálny vstupný skratový prúd FV panelov nesmie prekročiť hodnotu 15A, inak môže dôjsť k trvalému poškodeniu.

Zabudovaný vnútorný teplotný senzor pre zodpovedajúcu úpravu nabíjacieho napätia pri prehrievaní. Automatická detekcia systémového napätia 12 alebo 24V.

Regulátor BlueSolar MPPT umožňuje pripojenie externého Bluetooth adaptéra s označením Smart Dongle.

Tento externý BT adaptér prináša možnosť prepojenia mobilného telefónu/tabletu so solárnym regulátorom. Môžete tak monitorovať mnoho parametrov systému a historické štatistiky za posledných 30 dní. Ďalej máte možnosť vykonávať nastavenie prevádzkových parametrov.

Stiahnite si zadarmo mobilnú aplikáciu VictronConnect pre iOS alebo Android tu.
 
Aplikáciu VictronConnect si môžete tiež bezplatne stiahnuť na Google Play, alebo v App Store.

Ak chcete vykonať vyššie uvedené pomocou PC, potom máte možnosť použiť pre prepojenie regulátora a PC kábel VE.direct na USB. Do počítača si iba nainštalujete program Victron Connect, ktorý môžete stiahnuť zadarmo opäť na rovnakej adrese tu.


Adaptívne trojstupňové nabíjanie:
1. rýchle nabíjanie (Bulk)
2. absorpčné (Absorption)
3. udržiavacie (Float)
 
Spočiatku pri rýchlom nabíjaní je generovaný vysoký prúd a nižšie napätie pre rýchle dobíjanie vybitej batérie. Po tejto fáze nasleduje konštantné napätie znižovaním prúdu pre úplné nabitie batérie bez nebezpečného prebíjania, znižujúce životnosť batérie. Nabitá batéria je udržiavaná v nabitom stave veľmi nízkym prúdom aj nízkym napätím. Ak napätie na akumulátore klesne pod 13,2V napríklad vplyvom záťaže, spustí sa nový nabíjací cyklus.
 
Napätie z panelov musí presiahnuť napätie batérie o 5V aby začal regulátor pracovať a nabíjať batériu. Regulátor nabíja do chvíle, kedy je napätie z panelov o 1V vyššie než napätie batérie. U 12V batérie odporúčame panely s minimálnym počtom 32 článkov a maximálnym počtom 108 článkov ( panely v sérii ). Je teda možné nabíjať 12V batériu aj panelmi s pracovným napätím 24V. U 24V systémov odporúčame panely s minimálnym počtom 72 článkov a s maximálnym počtom 108 článkov. Účelom je dosiahnutie dostatočného napätia pre efektívne a plné nabíjanie batérie.
 
Prítomná 20 A poistka medzi regulátorom a batériou.
 
Možnosť voľby hodnôt napätia pre odpojenie a pripojenie záťaže. Naľavo od pripájania kabeláže od batérií sú prítomné štyri výstupy. Kombináciou ich vzájomného prepojenia pomocou mostíka ( jumpera ) docielime žiadaného spôsobu odpájania/pripájania záťaže a nabíjania batérie:
 
1. Bez mostíka
Voľba tzv. BatteryLife algoritmus, teda spôsob kedy sa regulátor pravidelne snaží dobiť batériu do plného stavu. Pripojovacie a odpájacie napätie pre záťaž nie je konštantné, ale mení sa v závislosti na aktuálnom stave nabíjania batérie. Významným spôsobom sa tým predlžuje životnosť batérie najmä u systémov, kde je spotreba energie väčšia v porovnaní s jej výrobou.

2. Mostík ( jumper ) vložený medzi 3. a 4. pin
Odpojovacie napätie záťaže 11,1V ( 12V systém ) alebo 22,2V ( 24V systém )
Opätovné pripojovacie napätie záťaže 13,1V ( 12V systém ) alebo 26,2V ( 24V systém )

3. Mostík ( jumper ) vložený medzi 2. a 3. pin
Odpojovacie napätie záťaže 11,8V ( 12V systém ) alebo 23,6V ( 24V systém )
Opätovné pripojovacie napätie záťaže 14,0V ( 12V systém ) alebo 28,0V ( 24V systém )
 

Kompletné podrobné nastavenie regulátora môžete naprogramovať cez PC s použitím kábla VE.direct na USB. Podrobný návod na konfiguráciu nájdete na http://www.victronenergy.com/live/ve.direct:mpptprefs

Výstupom pre napojenie záťaže je možné ovládať (zapnuté/vypnuté) tiež vybrané typy meničov Victron, ktoré sú štandardne napojené priamo na batériu.
 
Správnu voľbu vášho BlueSolar regulátora podľa parametrov fotovoltaických panelov si overte v našom VE konfigurátore nižšie.

Ochrany:
a ) opačná polarita zapojenia pólov batérie ( poistka )
b ) skrat na výstupe
c ) prehriatie

Výstup k záťaži ( spotrebičom ) má ochranu proti skratu. Na výstup k záťaži je možné pripájať aj menej výkonné meniče z jednosmerného na striedavé napätie ( nemožno ale súčasne napájať DC spotrebiče a menič ). Ďalšou možnosťou je výstupom pre napojenie záťaže ovládať ( zapnuté/vypnuté ) vybrané typy meničov VICTRON, ktoré sú štandardne napojené priamo na batériu. Tie možno ovládať dvoma spôsobmi v závislosti na modeli meniča VICTRON. Modely Phoenix 12/180, 24/180, 12/350, 24/350 a modely radu Phoenix C a MultiPlus C ale vyžadujú špeciálny prepojovací kábel. Modely meničov Phoenix 12/800, 24/800, 12/1200 a 24/1200 toto rozhranie nepotrebujú a je možné ich ovládať jednoduchým prepojovacím káblom.

LED indikácia prevádzkového stavu regulátora.

Technické parametre :
Pracovné napätie 12/24V ( autodetekcia )
Maximálny nabíjací prúd : 15A ( prítomná 20A poistka )
Maximálny výkon panelov pri systémovom napätí 12V : 200W ( MPPT rozsah od 15V do 100V )
Maximálny výkon panelov pri systémovom napätí 24V : 400W ( MPPT rozsah od 30V do 100V )

Ak je pripojený väčší ako maximálny povolený výkon panelov, regulátor obmedzí vstupný výkon na 200W, resp. na 400W. Napätie z panelov musí presiahnuť napätie batérie o 5V, aby začal regulátor pracovať a nabíjať batériu. Regulátor nabíja do chvíle, kedy je napätie z panelov o 1V vyššie než napätie batérie.

Automatické odpojenie záťaže pri preťažení.
Maximálny kontinuálny odber záťaže 15 A.
Maximálne napätie z panelov: 100V
Maximálna účinnosť : 98 %
Vlastná spotreba energie regulátora : 10 mA
Absorpčné napätie ( Absorption ) : 14,4V/28,8V
Udržiavacie napätie ( Float ) : 13,8V/27,6V
Nabíjací algoritmus : adaptívne viacstupňový
Teplotná kompenzácia nabíjania : - 16 mV/° C resp. - 32 mV/° C
Kontinuálny prúd záťaže : až 15A
Krátkodobý prúd záťaže : až 50A
Hodnota napätia pre odpojenie napájania spotrebičov: 11,1V/22,2V alebo 11,8V/23,6V alebo BatteryLife algoritmus
Hodnota napätia pre opätovné pripojenie a napájanie spotrebičov: 13,1V/26,2V alebo 14V/28V alebo BatteryLife algoritmus
Rozsah pracovných teplôt : od - 30 do + 60 ° C ( plný výkon do 40 ° C )
Vlhkosť : 100 % ( nekondenzujúca )
Komunikačný port : VE.Direct
Farba : modrá (RAL 5012)
Maximálny prierez kábla pre pripojenie do svorkovnice : 6 mm2
Stupeň krytia : IP 65 = ochrana pred nebezpečným dotykom akýmkoľvek predmetom, chránené úplne proti prachu, ochrana proti vodným prúdom - voda mierená 6,3 mm tryskou vo všetkých uhloch pri prietoku 12,5 litrov za minútu pri tlaku 30 kN/m2 po dobu 3 minút zo vzdialenosti 3 metre.

Voliteľné príslušenstvo:
LCD panel pre MPPT regulátory BLUESOLAR
VE.DIRECT - USB kábel pre spojenie s PC
BlueTooth/VE.Direct rozhranie pre bezšnúrové pripojenie tabletom, alebo mobilom.


Prevziať