VE Smart Battery Protect - ochrana batérie

Victron Energy

Ochrana batérie proti hlbokému vybitiu Smart Battery Protect odpojí batériu od nepodstatných záťaží predtým, ako dôjde k jej úplnému vybitiu (čo by spôsobilo jej zničenie), alebo ak by dosiahla úroveň s ktorou by nebola schopná napríklad naštartovať motor. Maximálny prúd záťaže vyberiete podľa verzie. Integrovaný BlueTooth.

58,00 €
S DPH
Verzia: Battery Protect - BP SMART 12V-24V/65A
Množstvo
Pridať do obľúbených
Skladom k odoslaniu

Chráni batériu pred prílišným vybitím, môže sa používať ako systémový spínač vypnutia/zapnutia
Ochrana batérie Smart Battery Protect odpojí batériu od nevýznamných záťaží predtým, ako je batéria úplne vybitá (čo by spôsobilo jej poškodenie) alebo kým má ešte dostatok kapacity pre naštartovanie motora.  Vstup zap/vyp možno použiť ako systémový spínač zapnutia/vypnutia.

Automatické nastavenie 12/24 V
Smart Battery Protect automaticky určuje systémové napätie iba raz.

Technológia Bluetooth - jednoducho programovateľný
Pri použití technológie Bluetooth na naprogramovanie Smart Battery Protect možné nastaviť ľubovoľné úrovne zapnutia / vypnutia. Prípadne možno nastaviť jednu z deviatich predurčených úrovni zapnutia/vypnutia pomocou programovacieho pinu (pozri manuál). V prípade potreby možno Bluetooth vypnúť.

Špeciálne nastavenia pre Li-ion batérie
V tomto režime môže byť ochrana BatteryProtect riadený cez zbernicu VE.Bus BMS.
Ochranu BatteryProtect možné taktiež použiť ako prerušovač nabíjanie medzi nabíjačkou batérie a Li-ion batériou. Pre schému pripojenia pozrite manuál.

Veľmi nízka spotreba energie
Nízka spotreba je pre Li-ion batérie je veľmi dôležitá, hlavne po vypnutí pri nízkom napätí.
Pre viac informácií si prosím pozrite technické charakteristiky Li-ion ​​batérií a návod na použitie zbernice VE.Bus BMS.

Aplikácia VictronConnect
Aplikáciu si zadarmo stiahnite pod názvom VictronConnect app v App Store, alebo Google Play. Aplikácia je k stiahnutiu na tejto softvérovej stránke výrobcu Victron Energy.

Prepäťová ochrana
V prípade vzniku prepätia s následkom možného poškodenia citlivých prístrojov, sú prístroje odpojené akonáhle napätie DC presiahne 16,3 V, prípadne 32,6 V.

Odolná proti iskreniu
Nepracuje s reléovými prvkami, ale s tranzistorovými spínačmi MOSFET, takže nevzniká iskrenie.

Oneskorený výstup alarmu
Výstup alarmu je aktivovaný v prípade, že na batérii klesne napätie pod nastavenú hodnotu po dobu dlhšiu ako 12 sekúnd. Štartovanie motora, preto alarm neaktivuje. Výstup alarmu je otvorený kolektorový výstup na zápornú zbernicu, max. prúd 500 mA. Výstup alarmu sa typicky pripája na bzučiak alebo ku svetelnej signalizácii.

Odložené odpojenie záťaže a odložené opätovné pripojenie
Záťaž bude odpojená po 90 sekundách po tom, čo napätie batérie klesne pod prednastavenú úroveň. Ak počas tejto doby napätie batérie vzrastie na úroveň pripojovacie prahu (napr. počas štartovania motora), záťaž odpojená nebude. Záťaž bude opäť pripojená po 30 sekundách po tom, čo napätie batérie stúpne nad prednastavenú úroveň opätovného pripojenia.

Ochrana batérie Smart BatteryProtect je jednosmerné zariadenie.

Dokáže sa vysporiadať iba s prúdom v jednom smere, teda buď s prúdom do záťaže, alebo s prúdom z nabíjačky, ale nie s oboma prúdmi súčasne. Okrem toho môže prúd pretekať iba zo svorky IN do svorky OUT. V prípade použitia so záťažou sa batéria pripojí ku svorke IN av prípade použitia s nabíjačkou sa ku svorke IN pripojí nabíjačka.

Tabuľka dát

Záručná doba:
2 roky + záruka výrobcu 3 roky

Špecifické referencie

MPN
BPR065022000

Stiahnuť

Smart Battery Prot. 12V-24V-Dáta

Technický list - Smart Battery Protect 12V-24V

Stiahnuť (350.86KB)

Smart Battery Protect 48V - Dáta

Technický list - Smart Battery Protect 48V

Stiahnuť (290.1KB)

Smart Battery Prot.12V-24V-Návod

Návod - Smart Battery Protect 12V-24V

Stiahnuť (919.72KB)

Produkty v rovnakej kategórii: 3