VE Skylla IP65 - nabíjačka batérii

Victron Energy

Výkonná, vode odolná a inteligentná nabíjačka batérií so 7-stupňovým algoritmom adaptívneho nabíjania, vhodná pre širokú škálu batérií s vyhradeným nabíjacím algoritmom pre lítium-iónové batérie. Veľký rozsah vstupného napätia dodáva inštalácii flexibilitu. Nabíjačka si udrží svoj plný výstupný výkon bez ohľadu na to, kde na svete sa nachádza. Oba modely sú k dispozícii v dvoch verziách: 3 plné prúdové výstupy a 1 plný prúdový výstup spoločne s izolovaným výstupom 3A pre udržiavacie nabíjanie štartovacej batérie. Rozsah vstupného napätia 90-265VAC.

810,00 €
S DPH
Verzia: Skylla IP65 - 12V/70A/1+1 výstup
Množstvo
Pridať do obľúbených
Externý sklad - zvyčajne do 7 dní

Skylla-IP65 (1+1): dva výstupy pre nabíjanie 2 akumulátorov
The Skylla-IP65 (1+1) má 2 izolované výstupy. Druhý výstup, obmedzený približne na 3 A as o niečo málo nižším výstupným napätím, je určený na nabíjanie štartovacej batérie.
 
Ochrana IP65
Oceľové puzdro pokryté epoxidovým práškom a odolné proti striekajúcej vode. Odoláva aj v nepriaznivých podmienkach: vysoká teplota, vlhkosť a slaný vzduch.
Obvodové dosky sú chránené akrylovým povrchom na dosiahnutie maximálnej odolnosti voči korózii.

Teplotné senzory zaisťujú, že komponenty pod napätím vždy fungujú so špecifikovanými obmedzeniami, ak je to potrebné, prostredníctvom automatického zníženia výstupného prúdu za extrémnych podmienok prostredia.
 
Displej LCD
Na monitorovanie stavu a jednoduché prispôsobenie algoritmu nabíjania konkrétnej batérii a podmienkam jej použitia.
 
Rozhranie zbernice CAN (NMEA2000)
Na pripojenie k sieti zbernice CAN, ovládaciemu panelu Skylla-i alebo digitálnemu zariadeniu GX.
 
Synchronizovaná paralelná prevádzka
Niekoľko nabíjačiek môže byť pripojených paralelne a synchronizovaných pomocou rozhrania zbernice CAN. To možno dosiahnuť jednoduchým prepojením nabíjačiek káble RJ45 UTP.
 
Správne množstvo energie pre olovené batérie: premenlivá doba absorpcie
Keď je batéria vybitá len slabo, je doba absorpcie krátka, aby bolo zabránené prebitiu batérie. Po silnom vybití je doba absorpcie automaticky zvýšená, aby bolo zaistené úplné dobitie batérie.
 
Prevencia poškodenia z dôvodu prílišného plynovania: režim BatterySafe
Pokiaľ by bol pre rýchle nabitie batérie vybraný vysoký nabíjací prúd v kombinácii s vysokým absorpčným napätím, zariadenie Skylla-IP65 zabráni poškodeniu v dôsledku prílišného plynovania tým, že sa automaticky zníži rýchlosť zvýšenia napätia po dosiahnutí napätia plynovania.
 
Menej údržby a pomalšie starnutie, keď akumulátor nepoužívate: režim skladovania
Režim skladovania sa nastaví, kedykoľvek sa batéria nevybíjala v priebehu 24 hodín. V režime skladovania je udržiavacie napätie znížené na 2,2V/článok (26,4V na 24V batériu) s cieľom minimalizácie vrenia a korózie kladne nabitých dosiek. Raz za týždeň je napätie znovu zvýšené na absorpčnú hladinu na „osvieženie“ batérie. Táto funkcia zabraňuje stratifikácii elektrolytu a sulfatácii, čo je hlavná príčina skorého zlyhania akumulátora.
 
Na predĺženie životnosti batérie: kompenzácia teploty
Každé zariadenie Skylla-IP65 je vybavené snímačom teploty batérie. Po zapojení sa nabíjacie napätie pri zvýšení teploty batérie automaticky zníži. Táto funkcia sa odporúča najmä pre utesnené olovnaté batérie a/alebo keď sa očakávajú dôležité fluktuácie teploty batérie.
 
Senzor napätia batérie
Pre kompenzáciu strát napätia spôsobených odporom kábla zariadenia Skylla-IP65 je vybavené funkciou merania napätia, takže batéria vždy dostane správne napájacie napätie.
 
Použitie ako zdroj energie
Vďaka vynikajúcemu riadiacemu obvodu môže byť nabíjačka Skylla-IP65 použitá ako napájací zdroj s dokonale stabilizovaným výstupným napätím, pokiaľ nie sú k dispozícii batérie alebo veľké vyrovnávacie kondenzátory.
 
Príprava pre Li-Ion (LiFePO4)
Jednoduché ovládanie zapnutia a vypnutia nabíjačky je možné realizovať pripojením relé alebo výstupu otvoreného kolektora optočlenov z Li-Ion BMS k portu diaľkového ovládania nabíjačky. Alternatívne je možné dosiahnuť úplnú reguláciu napätia a prúdu pripojením na zbernicu CAN.

Tabuľka dát

Systémové napätie batérie:
12V/24V - podľa verzie
Záručná doba:
2 roky + záruka výrobcu 3 roky

Špecifické referencie

MPN
SKY012070000

Stiahnuť

Skylla IP65 - Dáta

Technický list - Skylla IP65 nabíjačky batérii

Stiahnuť (278.82KB)

Skylla IP65 - Návod

Návod - Skylla IP65 nabíjačky batérii

Stiahnuť (841.36KB)

Produkty v rovnakej kategórii: 4