VE Quattro - Menič/nabíjač

Victron Energy

Quatro je hybridný DC-AC230V menič spolu s nabíjačom batérie s čisto sínusovým výstupom a ultra rýchlym prepínačom zdroja napájania z batérie alebo verejnej AC siete ( generátora ). Quatro má oproti MultiPlusu má dva nezávislé AC vstupy pre verejnú sieť, alebo generátor.

2 034,00 €
S DPH
Verzia: Quattro - 12V/3000VA/120A/2x50A
Množstvo
Pridať do obľúbených
Skladom k odoslaniu

Dva AC vstupy:
Quattro je vybavený dvoma navzájom nezávislými AC vstupmi (hlavný rozdiel oproti rade MultiPlus) a to: sieť a generátor alebo dva generátory. Zariadenie je schopné sa v prípade potreby automaticky pripojiť k zdroju, ktorý je práve k dispozícii.

Dva AC výstupy:
Quattro je štandardne vybavený dvoma AC výstupmi. Hlavným výstup je vybavený funkciou, ktorá zaistí dodávky energie bez prerušenia. Quattro prevezme napájanie pripojených spotrebičov v prípade výpadku siete alebo generátora. To sa deje tak rýchlo (menej ako 20 milisekúnd), že počítače a ďalšie elektronické zariadenia budú aj naďalej fungovať bez prerušenia.
Druhý výstup je pod napätím len vtedy, keď AC je k dispozícii na jednom zo vstupov Quattro. Záťaž, ktorá by rýchlo vybila akumulátory, ako napríklad ohrievač vody, klimatizácia, elektrická rúra je možné pripojiť k tomuto výstupu.

Prakticky neobmedzený výkon vďaka paralelnému prevádzky:
Až 10 jednotiek Quattro môže pracovať paralelne k dosiahnutiu vyššieho výkonu. Desať jednotiek Quattro 48/10000/140, napríklad poskytuje až 90kW/100kVA výstupného výkonu s nabíjacou kapacitou akumulátorov až 1400A.

Trojfázová prevádzka:
Tri jednotky rovnakého modelu môžu byť zostavené do trojfázového výstupu. Ale to nie je všetko: až 10 trojfázových zostáv (spolu teda 30 jednotiek) môže byť paralelne prepojených a poskytnúť tak výstupný výkon až 270 kW/300 kVA s nabíjacou kapacitou akumulátorov až 4 000 A.

PowerControl - obmedzenie preťaženia zdroja striedavého (AC) prúdu:
Quattro je veľmi silná nabíjačka akumulátorov. Je schopná odoberať veľké množstvo prúdu z generátora alebo siete (až 16 A pri každej jednotke modelu 48/5000/70 pracujúce pri 230 V na strane striedavého prúdu). Na každom vstupe striedavého prúdu je možné nastaviť limit maximálneho odberu energie na zabránenie preťaženia zdroja striedavého (AC) prúdu.

Unikátne vlastnosti funkcie PowerAssist:
Povyšuje funkciu PowerControl na ďalšiu úroveň. Zamedzí preťaženiu výkonovo obmedzeného striedavého (AC) zdroja prúdu. Ak by malo dôjsť k preťaženiu zdroja prúdu bude v prvom rade automaticky znížený nabíjací prúd batérie. V druhom rade potom dochádza k posilneniu výstupného výkonu pripojeného generátora, alebo miestneho napájania (napr. prúdovo obmedzené el. prípojky) výkonom odoberaným z akumulátorov.

Solárna energia:
Striedavý (AC) prúd je k dispozícii aj v prípade zlyhania sieťového zdroja. Quattro môže byť výhodne využitý v off-grid systémoch so solárnymi panelmi alebo ďalšími alternatívnymi zdrojmi energie.

Nastavenie systému nebolo nikdy jednoduchšie:
Ihneď po inštalácii je prístroj pripravený plniť svoju funkciu. Ak je potreba zmeniť nastavenie, dá sa to urobiť veľmi jednoducho vstavanými DIP prepínačmi v priebehu niekoľkých málo minút. Dokonca aj paralelné zapojenie jednotiek možno vykonávať pomocou DIP prepínačov. Žiadny počítač na to nie je potrebný ! Alternatívne je možné nastavenie vykonať pomocou VE.net ovládacieho panelu, alebo sofistikovaným softvérom (VE.Bus Quick Configure a VE.bus System Configurator), ktorý ponúka ďalšie rozšírené možnosti nastavovania.

Štyri etapy nabíjania:
Adaptívnou nabíjačkou s dvoma výstupmi pre nabíjanie akumulátorov.
Hlavný výstup poskytuje výkonné nabíjanie akumulátorov prostredníctvom systému "adaptívneho nabíjania". Softvér riadi trojstupňový automatický proces dobíjania tak, aby vyhovoval stavu a typu akumulátora, a pridáva štvrtú fázu udržiavacieho nabíjania. Okrem tohto Quattro umožňuje nabíjať druhý pomocný akumulátor pomocou nezávislého výstupu dobíjania, napríklad pre štartovací akumulátor generátora (iba 12V a 24 V modely).

Pre nastavenie parametrov a pre zobrazenie aktuálneho stavu jednotky sa používa PC komunikačné rozhranie MK3-USB.

Detailné informácie a presné parametre nájdete v prílohách na stiahnutie.

Tabuľka dát

Charakter meniča:
HYBRID - Hybridný - batériový
Počet fáz:
1
Záručná doba:
2 roky + záruka výrobcu 3 roky

Špecifické referencie

MPN
QUA123020010

Stiahnuť

Quattro - Dáta

Technický list - Quattro

Stiahnuť (439.46KB)

Produkty v rovnakej kategórii: 9