MENIČE HYBRIDNÉ

Informácie

Nové produkty

Zľavnené produkty

  • LYNX Power In
    LYNX Power In

    Modulárna prípojnica, určená pre...

    168,30 € -1% 170,00 €

Zobrazené produkty

Menič - nabíjač MultiPlus 12V/230V/800W - 35A

Nový produkt

MultiPlus je výkonný DC-AC menič s čisto sínusovým výstupným napätím, so sofistikovanou adaptívnou nabíjačkou batérie a ultra rýchlym prepínačom slučky napájania. Menič napätia 12 VDC - 230 VAC - 800 W + nabíjačka 35A.

Viac detailov

858,00 € s DPH

Tabuľka dát

Výška 375 mm
Šírka 214 mm
Dĺžka 110 mm
Hmotnosť 10 kg

Detaily

Dva AC výstupy:
MultiPlus je vybavený dvoma AC výstupmi. Hlavný výstup je vybavený funkciou, ktorá zaistí dodávky energie bez prerušenia. MultiPlus prevezme napájanie pripojených spotrebičov v prípade výpadku siete alebo generátora. To sa deje tak rýchlo (menej ako 20 milisekúnd), že počítače a ďalšie elektronické zariadenia budú aj naďalej fungovať bez prerušenia.
Druhý výstup je pod napätím len vtedy, keď AC je k dispozícii na jednom zo vstupov MultiPlus. Záťaž, ktorá by rýchlo vybila akumulátory, ako napríklad ohrievač vody, je možné pripojiť k tomuto výstupu (druhý výstup k dispozícii u modelov s výkonom 3kVA a vyššie).

Prakticky neobmedzený výkon:
Neobmedzený výkon sa dosahuje vďaka paralelnej prevádzke. Až 6 MultiPlus môže pracovať paralelne k dosiahnutiu vyššieho výkonu. Šesť 24/5000/120 meničov, napríklad poskytuje 25kW/30kVA výkon s 720A nabíjacou kapacitou.

Trojfázová prevádzka:
Tri jednotky rovnakého modelu môžu byť konfigurované pre trojfázový výstup. Ale to nie je všetko: až 6 párov troch jednotiek možno paralelne prepojiť a získať výkon 75kW / 90kVA meniče a 2000A nabíjaciu kapacitu.

Unikátne vlastnosti funkcie PowerAssist:
MultiPlus zamedzí preťaženiu výkonovo obmedzeného striedavého /AC/ zdroja prúdu. V prípade, že by malo dôjsť k preťaženiu zdroja prúdu, bude v prvom rade automaticky znížený nabíjací prúd batérie. V druhom rade potom dochádza k posilneniu výstupného výkonu pripojeného generátora alebo miestneho napájania /napr. prúdovo obmedzené el. prípojky/ výkonom odoberaným z batérie.

Štyri etapy nabíjania:
Adaptívnou nabíjačkou a dvoma výstupmi pre nabíjanie batérie.
Hlavný výstup poskytuje výkonné nabíjanie akumulátorov prostredníctvom systému "adaptívneho nabíjania". Softvér riadi trojstupňový automatický proces dobíjania tak, aby vyhovoval stavu batérie a pridáva štvrtú fázu dobíjania udržiavacím nabíjaním. Okrem tohto, MultiPlus môže nabíjať druhú batériu pomocou nezávislého výstupu dobíjania napríklad pre štartovaciu batériu generátora.
 
MultiPlus môže pracovať ako:
1. OFF-GRID systém - režim pre miesta bez pripojenia k distribučnej sieti.
Multi-plus je pripojený k batérii a cez AC1 výstup dodáva energiu spotrebičom. Na AC vstup môžeme napojiť generátor, ktorý môže byť štartovaný aj automaticky na základe ovládania z Multi-Plus, alebo aj ručne. Akonáhle sa naštartuje generátor, MultiPlus dodáva energiu do AC výstupu 1 aj 2 a súčasne nabíja batériu spolu so solárnymi panelmi. Akonáhle sa generátor vypne, potom je energia opäť dodávaná z batérie aj solárnych panelov. Jednotka má dva výstupy pre záťaž - prvý výstup je funkčný stále, druhý výstup iba keď beží generátor.

meni%C4%8D%20victron%20energy%20multiPlu
 

2. Hybridný systém - režim ESS – Energy Storage System
Tento režim je určený len pre fotovoltaické inštalácie s dostupnou distribučnou sieťou (DS) s požiadavkou na maximálne využitie vyrobenej solárnej energie v kombinácii s bežnou DS a s možnosťou ukladania prebytočnej energie do batérií. DC energia z FV je ukladaná priamo do DC batérie. V prípade výpadku DS (blackoutu) sú opäť napájané len kritické spotrebiče, ale FV systém zostáva plne funkčný a pracuje v úplne ostrovnom/autonómnom režime.

3.  Hybridný systém - režim HUB1
Tento režim je len pre inštalácie s dostupnou distribučnou sieťou (DS) a tam, kde je požiadavka na maximálne využitie vyrobenej solárnej energie v kombinácii s bežnou DS. Energiu z panelov spracováva MPPT regulátor a energia z DS je použitá iba pri preťažení meniča, alebo pri nedostatku solárnej energie. Systém môže byť prevádzkovaný s dodávkou, alebo bez dodávky prebytočnej energie do distribučnej siete podľa nastavenia. Výhodou tohto riešenia je 100% funkčnosť aj pri blackoute, nízke straty (primárny systém využíva len DC prúd). Odporúčame pre všetky nové inštalácie.

meni%C4%8D%20victron%20energy%20multiPlu

4. Hybridný systém - režim HUB2
Tento režim je len pre inštalácie s dostupnou distribučnou sieťou a tam, kde je požiadavka na maximálne využitie vyrobenej solárnej energie. Na rozdiel od systému HUB1 energiu z panelov spracováva sieťový invertor. Energia z distribučnej siete je použitá iba pri preťažení meniča, alebo pri nedostatku solárnej energie. Systém môže byť prevádzkovaný s dodávkou, alebo bez dodávky prebytočnej energie do distribučnej siete. Pretože je veľká rada rôznych výrobcov sieťových meničov, nie je 100% zaručená funkcia pri blackoute, pretože nie vždy dokáže sieťový menič komunikovať s jednotkou MultiPlus.

 

meni%C4%8D%20victron%20energy%20multiPlu

5. Hybridný systém - režim HUB4
Tento režim je len pre inštalácie s dostupnou distribučnou sieťou, najmä pre doplnenie súčasnej sieťovej FV elektrárne o batérie. Keď systém HUB4 zaznamená prebytok solárnej energie, tak ju ukladá do batérií, keď zaznamená nedostatok energie, tak ju z batérií odoberá. Systém musí byť prevádzkovaný s možnosťou dodávky prebytočnej energie do distribučnej siete. Pri blackoute FV elektráreň nefunguje a MultiPlus napája len kritické spotrebiče a to až do vybitia batérie. Výhodou HUB4 systému je, že výkon jednotky MultiPlus aj batérie je úplne nezávislý od veľkosti FV elektrárne.

 
6. Režim pre mobilné aplikácie - obytné autá, vojenské vozidlá, sanitky a podobne
Jednotka MultiPlus sa postará o komplexné riešenie dodávky energie na palube. Akonáhle sa pripojíme k el. prípojke napr. v garáži, jednotka MultiPlus odoberá energiu pre napájanie spotrebičov a súčasne nabíja batériu. Akonáhle odpojíme od prípojky, energia je dodávaná z batérie.
 
Každý z uvedených režimov vyžaduje špecifickú zmenu nastavení a tiež zmenu verzie SW MultiPlus. Výnimkou je OFF-GRID systém, kde je MultiPlus s verziou SW už pripravenou na použitie.
 
Pre nastavenie parametrov, zmenu SW a pre zobrazenie aktuálneho stavu jednotky sa používa PC komunikačné rozhranie MK3-USB .
 

Základné technické dáta:
 
Pracovné DC napätie: 12 V
Trvalý AC výkon pri 25°C: 800 VA (nelineárna záťaž, činiteľ výkyvu 3:1)
Trvalý AC výkon pri 25°C: 700 W
Maximálny nabíjací DC prúd: 35 A
Maximálny odber AC prúdu (zo siete, generátora): 16 A

Prevziať