ELEKTRÁRNE HYBRIDNÉ

Informácie

Nové produkty

Zobrazené produkty

Hybridná solárna elektráreň 2565 Wp - 3 kW Zobraziť väčšie

Hybridná solárna elektráreň 2565 Wp - 3 kW

Nový produkt

Komplexné hybridné riešenie pre rodinné domy, rekreačné objekty, chaty a podobne. Elektráreň disponuje solárnym výkonom 2565 Wp. Jednotka znáša 2400 W záťaž spotrebičov z panelov a batérie. Batéria disponuje výkonom 6000 Wh. V prípade, že spotrebiče požadujú vyšší príkon, ako je schopná jednotka dodať z batérie, doplní jednotka príkon pre spotrebiče zo siete.

Viac detailov

Na objednávku

4 850,00 € s DPH

Tabuľka dát

Hmotnosť 390 kg

Detaily

Solárny systém obsahuje tieto komponenty:
 
9x Solárny panel Amerisolar 285W
1x Jednotka EasySolar 24V/3000W/70 - 150/70
2x Batéria Hoppecke 12V/250Ah Solar.bloc
1x Kompletná hliníkovo - antikorová, háková konštrukcia pre 9 panelov na šikmú strechu značky Schletter. Pripravená na  tri panely v troch radách. Zmenu rozloženia je nutné uviesť v objednávke.
 
Oblasť použitia:
Komplexné multifunkčné riešenie pre rodinné domy, rekreačné objekty, chaty a podobne. Systém zvyšuje Vašu energetickú nezávislosť vlastnou vyrobenou elektrinou a napája  spotrebiče aj v prípade výpadkov dodávok štandardnej rozvodnej siete (blackout).
 
Solárny systém EasySolar je určený najmä pre prevádzku s dostupnou rozvodnou sieťou s obmedzeným rozsahom výpadkov dodávok energie. Môže však fungovať aj v kombinácii so záložným zdrojom typu generátor, prípadne aj v ostrovnej prevádzke bez doplnkového zdroja energie. Pre EasySolar nie je problém ani prítomnosť ďalšieho zdroja energie ako veterné turbíny, alebo existujúceho solárneho systému napojeného na spoločnú batériu a fungujúceho nezávisle na EasySolare (napríklad pri rozšírení existujúcich malých FV systémov). EasySolar nie je určený na rozšírenie existujúcich sieťových elektrární.
 
Integrácia EasySolaru v rodinnom dome:
Pri štandardných rodinných domoch je prítomná trojfázová prípojka. Jednotlivé fázy sú privedené do hlavného rozvádzača a na každú fázu sú zapojené vybrané jednofázové spotrebiče alebo okruhy. EasySolar sa jednoducho vsunie na jednu vybranú fázu pred vstup do hlavného rozvádzača. V hlavnom rozvádzači sa potom na daný zálohovaný okruh napoja vybrané spotrebiče, ktoré chceme napájať prednostne solárnou energiou a zálohovať z batérie.
Po navýšenie výkonovej kapacity je možno viac EasySolarů radiť paralelne. Zariadenie je koncipované ako jednofázové. V prípade potreby je možné z troch samostatných jednotiek vytvoriť aj trojfázový systém.

hybridna%20elektraren%202,34%20kw%20sche
 
 
Jednoduché zapojenie systému:
Celé zariadenie je montážno priateľské v štýle zapoj a funguj. Veľkou prednosťou EasySolaru je vnútorné káblové prepojenie meniča, nabíjačky a solárneho MPPT regulátora na spoločnú batériu v kombinácii s istením. To uľahčuje a zrýchľuje vlastnú montáž. Všetky hlavné prípoje sa realizujú v spodnej časti EasySolaru.
 
Výhody DC systému oproti sieťovým systémom:
EasySolar nemožno funkčne kombinovať so štandardnými sieťovými elektrárňami vybavené sieťovými meničmi. EasySolar má tú výhodu, že proces nabíjania batérie sa celý realizuje v jednosmernom DC napätí (FV panely-MPPT solárny regulátor-batérie). Súčasne EasySolar využíva práve vyrobenú solárnu energiu k priamemu napájaniu pripojených spotrebičov prevodom z jednosmerného (DC) napätia na striedavú (AC) formu. Práve vyrobená energia je tak priamo využívaná spotrebičmi aby musela byť najprv uložená do batérie. Tým sa  obmedzujú energetické straty a opotrebovanie batérie. Oproti iným systémom so sieťovými meničmi, tu nie sú zbytočné straty prevodom energie na striedavú formu a zase späť na jednosmernú (batérie). Zbytočne tak systém neprichádza o energiu jej transformáciou.
 
Základné informácie o jednotke EasySolar:
EasySolar je solárny systém s podporou vlastnej spotreby

- Minimalizuje odber energie z rozvodnej siete alebo generátora a uprednostňuje vyrábanú  a akumulovanú solárnu energiu z  batérie
- Maximálne solárne zisky vďaka rýchlemu MPPT solárnemu regulátoru
- Masívny a odolný čisto sínusový menič DC/AC
- Bezobslužný plne automatizovaný chod
- Veľmi rýchle pripojenie k rozvodnej sieti pri preťažení, alebo pri vybitej batérii
- Funkcia GridAssist kedy pri krátkodobom preťažení EasySolar odoberá zo siete iba energiu, ktorú nedokáže dodať zo svojich zdrojov
- Odolný "blackoutu" - pracuje úplne nezávisle na rozvodnej sieti
- Podľa nastavenia umožňuje pracovať bez dodávok, alebo s dodávkou solárnych prebytkov do rozvodnej siete
- Vizualizácia aktuálneho prevádzkového stavu vrátane dlhodobých štatistík cez internet zdarma cez integrovaný monitoring Color Control GX . Ten je pripojiteľný na internet pomocou WiFi adaptéra, alebo LAN kábla.
- Jednoduchá a rýchla inštalácia bez nutnosti dodatočného nastavovania

Zostava je vybavená úplne novým zobrazovačom prevádzkových hodnôt celého systému Color Control GX. Pomocou kábla, alebo prídavného Wi-Fi modulu (nie je súčasťou) pripojíte Color Control GX k internetu a máte možnosť plne sledovať Váš systém kedykoľvek a kdekoľvek na svete.

Pre viac informácií môžete vyskúšať demo účet pre vzdialené sledovanie tu: https: //vrm.victronenergy.com


 

K jednotke EasySolar jednoducho pripojíte panely s batériou a systém môžete začať používať.

Výmena batérie za iný typ z našej ponuky nie je problémom. Rovnako to platí aj pre konzolu na strechu.

Všetky potrebné návody a schému zapojenia samozrejme obdržíte spolu s tovarom. Naša inštalácia nie je problémom.
S ďalšími otázkami nás neváhajte kontaktovať.