VICTRON ENERGY - LiFePO4

Informácie

Nové produkty

Zľavnené produkty

  • LYNX Power In
    LYNX Power In

    Modulárna prípojnica, určená pre...

    168,30 € -1% 170,00 €

Zobrazené produkty

BMS SMART 12V/100A - manažmentový systém LiFePO batérií

Nový produkt

BMS batériový manažmentový systém, špeciálne navrhnutý pre použitie vo vozidlách a lodiach s 12V DC inštaláciou, pre správu LiFePO BMS batérií od Victron Energy.

Viac detailov

Externý sklad

192,00 € s DPH

Tabuľka dát

Výška 64 mm
Šírka 123 mm
Dĺžka 255 mm
Hmotnosť 1,6 kg

Detaily

Battery Management system BMS:
BMS slúži na pripojenie 12,8V Victron LiFePO4 (LFP) batérií do systému. Paralelne je možné pripojiť až 5 batérií. BMS možno použiť ako on / off vypínač systému.
 
Ochrana alternátora a batérie:
Vstupný prúd je elektronicky obmedzený na približne 90% menovitej hodnoty poistky. Napríklad poistka 100A obmedzí vstupný prúd na približne 90A.
 
Výber správnej poistky:
a. Ochráni LFP batériu pred nadmerným nabíjacím prúdom (dôležité v prípade LFP batérie s nízkou kapacitou).
b. Ochráni alternátor pred preťažením v prípade LFP batérie s vysokou kapacitou (väčšina alternátorov 12V sa prehreje a zlyhá, ak beží pri maximálnom výkone po dobu dlhšiu ako 5 minút).
 
Ochrana štartovacie batérie:
Táto funkcia je podobná ako u Cyrix Battery Combiner alebo Argo FET Battery Isolator. Prúd môže do LFP batérie pretekať, iba ak vstupné napätie (napätie štartovacie batérie) prekročí 13V.
Prúd nemôže pretekať späť z LFP batérie do štartovacej batérie, čím zabraňuje možnému poškodeniu LFP batérie v dôsledku nadmerného vybitia.
 
Ochrana Li-ion batéria:
Nadmerné vstupné napätie a napäťové špičky sú regulované na bezpečnú úroveň.
Smart BMS CL prestane nabíjať v prípade prepätia alebo prehriatia článku.

Má tri výstupy podobné miniBMS:

Výstup pre odpojenie záťaže
Na výstupe pre záťaže je normálne napätie a v prípade hroziaceho podpätia článku sa odpojí (predvolená hodnota je 2,8 V / článok, nastaviteľná medzi 2,6 V a 2,8 V na článok). Maximálny prúd: 10 mA. Výstup Load možné použiť na ovládanie vstupu Ochrany batérie Battery Protect, meniče, DC-DC prevodníka alebo iných záťažou.

Výstup pre pre-alarm
Výstup pre-alarm možno použiť ako varovanie, keď je napätie batérie nízke, a zopne krátko pred deaktiváciou výstupu odpojenie záťaže kvôli nedostatočnému napätie článku.
Výstup pre-alarm možno použiť na ovládanie relé, LED alebo bzučiaka. Môže byť konfigurovaný ako nepretržitý alebo prerušovaný signál. Výstup pre-alarm je normálne vypnutý a zapne sa v prípade hroziaceho podpätia článku (predvolená hodnota 3,1 V / článok, nastaviteľný medzi 2,85 V a 3,15 V na článok). Maximálny prúd: 1A (nie je chránený proti skratu)
Minimálne oneskorenie medzi zopnutím pre-alarm výstupu a odpojením záťaže je 30 sekúnd.
 
Výstup pre odpojenie nabíjania:
Výstup pre nabíjanie je normálne aktívne a v prípade hroziaceho prepätia alebo prehriatia sa deaktivuje. Maximálny prúd: 10 mA. Výstup nabíjania nie je vhodný pre napájanie indukčné záťaže, ako je napríklad cievka relé, alebo stýkače. Výstup pre nabíjanie je možné použiť na ovládanie: Diaľkové zapnutie / vypnutie nabíjačky, relé Cyrix-Li-Charge, prepojovací batérií Cyrix-Li-ct.
(Poznámka: v niektorých prípadoch bude potrebné prepojovací kábel, pozri príručku.)
 
Diaľkové ovládanie on/off:
Diaľkové ovládanie on/off riadi nabíjanie pomocou alternátora. Ak je vypnuté, nabíjanie pomocou alternátora je deaktivované, zatiaľ čo funkcia BMS zostane aktívna, takže všetky záťaže a nabíjačky môžu pokračovať v práci bez ohľadu na stav vzdialeného ovládania.
Ak je "system on/off switch" vypnutý pomocou aplikácie VictronConnect, funkcia BMS bude tiež vypnutá.
Konektor obsahuje dva kontakty: Remote L a Remote H. Vypínač alebo kontakty relé sa pripájajú nedzi H a L kontakty.
Alternatívne možno BMS zapnúť pripojením kontakte H k plus pólu, alebo kontakt L k mínus pólu batérie.
 
Ochrana zapaľovania:
BMS neobsahuje relé, ale MOSFET spínače, ktoré neiskrí a nevytvára napäťové špičky.
 

Prevziať