REGULÁTORY VICTRON

Informácie

Nové produkty

Zľavnené produkty

  • LYNX Power In
    LYNX Power In

    Modulárna prípojnica, určená pre...

    168,30 € -1% 170,00 €

Zobrazené produkty

Regulátor BlueSolar 100V/20A/12-48V MPPT

Nový produkt

Ultra rýchly MPPT SMART regulátor so vstavaným rozhraním Bluetooth, pre náročné podmienky s napätím panelov až 100V. Maximálny nabíjací prúd 20A, napätie batérie 12/24/48V. Regulátory Victron Energy sa vyznačujú vysokou odolnosťou a spoľahlivosťou s 5 ročnou zárukou.

Viac detailov

129,00 € s DPH

Tabuľka dát

Výška 113 mm
Šírka 100 mm
Dĺžka 60 mm
Hmotnosť 0,65 kg

Detaily

Ultra rýchle MPPT sledovanie:
Najmä pri zatiahnutej oblohe s kontinuálnou zmenou intenzitou osvitu sú vďaka tomuto regulátoru solárne zisky o 30% vyššie oproti klasickým PWM regulátorom alebo o 10% vyššie oproti pomalým MPPT regulátorom.

BatteryLife algoritmus:
Adaptívne nabíjanie pre predĺženie životnosti batérie. Regulátor neustále sleduje mieru nabitia batérie deň za dňom postupne zvyšuje úroveň napätia, pri ktorom dôjde k odpojeniu záťaže až do stavu, kedy je dosiahnuté absorpčné napätie (batéria plne nabitá). Nasleduje opäť pokles úrovne napätia, pri ktorej dochádza k odpájaniu záťaže. Týmto spôsobom môže dochádzať cca raz týždňa k plnému dobitiu batérie aj pri znížených solárnych ziskoch a vyššej záťaži, čo sa pozitívne prejaví v dĺžke životnosti batérie. Ide o voliteľnú funkciu.

Vstavaný Bluetooth

Nový rad regulátorov Smart MPPT regulátorov ponúka vstavaný Bluetooth. Táto nová funkcia prináša možnosť prepojenia Vášho smart telefónu, alebo tabletu s Vaším smart solárnym regulátorom.
Môžete monitorovať mnoho parametrov systému a historické štatistiky za posledných 30 dní. Ďalej máte možnosť vykonávať nastavenie prevádzkových parametrov.
Stiahnite si zadarmo príslušnú mobilnú aplikáciu VictronConnect a môžete sa spojiť s ľubovoľným mobilným zariadením. Aplikáciu VictronConnect si môžete tiež bezplatne stiahnuť na Google Play, alebo v App Store.

Ukážka fungovania aplikácie VictronConnect. Externé rozhranie Bluetooth z videa vy už potrebovať nebudete. 
Adaptívne trojstupňové nabíjanie:
1. rýchle nabíjanie  ( Bulk )
2. absorpčné          ( Absorption )
3. udržiavacie         ( Float )
 
Spočiatku pri rýchlom nabíjaní je generovaný vysoký prúd a nižšie napätie pre rýchle dobíjanie vybitej batérie. Po tejto fáze nasleduje konštantné napätie znižovaním prúdu pre úplné nabitie batérie bez nebezpečného prebíjania, znižujúceho životnosť batérie. Nabitá batéria je udržiavaná v nabitom stave veľmi nízkym prúdom aj nízkym napätím. Ak napätie na akumulátore klesne pod 13,2V napríklad vplyvom záťaže, spustí sa nový nabíjací cyklus.
 
Napätie z panelov musí presiahnuť napätie batérie o 5V aby začal regulátor pracovať a nabíjať batériu. Regulátor nabíja do chvíle, kedy je napätie z panelov o 1V vyššie než napätie batérie. U 12V batérie odporúčame panely s minimálnym počtom 32 článkov a maximálnym počtom 108 článkov ( panely v sérii ). Je teda možné nabíjať 12V batériu aj panelmi s pracovným napätím 24V. U 24V systémov odporúčame panely s minimálnym počtom 72 článkov a s maximálnym počtom 108 článkov. Účelom je dosiahnutie dostatočného napätia pre efektívne a plné nabíjanie batérie. Prítomná 25 A poistka medzi regulátorom a batériou.

Solárny regulátor disponuje DC výstupom pre napájanie DC záťaže. Napätie DC výstupe je presne napätie batérie. Takže ak máte napr. 12V batériu - na DC výstupe môžeme napájať 12V záťaž.

Určené pre vertikálnu polohu na nehorľavý podklad so zapojením kabeláže zospodu.  Vnútorné elektronické komponenty sú chránené náterom z živice proti nepriaznivým vplyvom pre dlhú životnosť.
 
Kompletné podrobné nastavenie regulátora môžete naprogramovať cez PC s použitím kábla VE.direct na USB. Podrobný návod na konfiguráciu nájdete na http://www.victronenergy.com/live/ve.direct:mpptprefs

Výstupom pre napojenie záťaže je možné ovládať (zapnuté/vypnuté) tiež vybrané typy meničov Victron, ktoré sú štandardne napojené priamo na batériu.
 
Správnu voľbu vášho BlueSolar regulátora podľa parametrov fotovoltaických panelov si overte v našom konfigurátore v SW na stiahnutie.


Voliteľné príslušenstvo:
LCD panel pre MPPT regulátory BLUESOLAR
VE.DIRECT - USB kábel pre spojenie s PC


Prevziať