REGULÁTORY VICTRON

Informácie

Nové produkty

Zľavnené produkty

  • LYNX Power In
    LYNX Power In

    Modulárna prípojnica, určená pre...

    168,30 € -1% 170,00 €

Zobrazené produkty

Regulátor SmartSolar 75V/15A/12-24V MPPT

Nový produkt

Ultra rýchly MPPT regulátor s BLUETOOTH pre náročné podmienky s napätím panelov až 75V, maximálny nabíjací prúd 10A, napätie batérie 12/24V. Batéria 12V/24V, Panely max. 220Wp/440Wp. Plná záruka 5 rokov.

Viac detailov

119,00 € s DPH

Tabuľka dát

Výška 113 mm
Šírka 100 mm
Dĺžka 40 mm
Hmotnosť 0,5 kg

Detaily

Ultra rýchle MPPT sledovanie:
MPPT solárne regulátory Victron Energy patrí medzi absolútnu svetovú špičku v tomto odbore. Najmä pri zatiahnutej oblohe s kontinuálnou zmenou intenzitou osvitu sú vďaka tomuto regulátoru solárne zisky o 30% vyššie oproti klasickým PWM regulátorom alebo o 10% vyššie oproti pomalým MPPT regulátorom.

BatteryLife algoritmus:
Adaptívne nabíjanie pre predĺženie životnosti batérie. Regulátor neustále sleduje mieru nabitia batérie deň za dňom postupne zvyšuje úroveň napätia, pri ktorom dôjde k odpojeniu záťaže až do stavu, kedy je dosiahnuté absorpčné napätie (batéria plne nabitá). Nasleduje opäť pokles úrovne napätia, pri ktorej dochádza k odpájaniu záťaže. Týmto spôsobom môže dochádzať cca raz týždňa k plnému dobitiu batérie aj pri znížených solárnych ziskoch a vyššej záťaži, čo sa pozitívne prejaví v dĺžke životnosti batérie. Ide o voliteľnú funkciu.

Vstavaný Bluetooth
Nový rad regulátorov Smart MPPT regulátorov ponúka vstavaný Bluetooth. Táto nová funkcia prináša možnosť prepojenia  smart telefónu, alebo tabletu so smart solárnym regulátorom.
Môžete monitorovať mnoho parametrov systému a historické štatistiky za posledných 30 dní. Ďalej máte možnosť vykonávať nastavenie prevádzkových parametrov.
Stiahnite si zadarmo príslušnú mobilnú aplikáciu VictronConnect tu a môžete sa spojiť s ľubovoľným mobilným zariadením. Aplikáciu VictronConnect si môžete tiež bezplatne stiahnuť na Google Play, alebo v App Store.

Ukážka fungovania aplikácie VictronConnect. 

Adaptívne trojstupňové nabíjanie:
1. rýchle nabíjanie (Bulk)
2. absorpčné (Absorption)
3. udržiavacie (Float)

Spočiatku pri rýchlom nabíjaní je generovaný vysoký prúd a nižšie napätie pre rýchle dobíjanie vybitej batérie. Po tejto fáze nasleduje konštantné napätie znižovaním prúdu pre úplné nabitie batérie bez nebezpečného prebíjania, znižujúceho životnosť batérie. Nabitá batéria je udržiavaná v nabitom stave veľmi nízkym prúdom aj nízkym napätím. Ak napätie na akumulátore klesne pod 13,2V napríklad vplyvom záťaže, spustí sa nový nabíjací cyklus.
 
Napätie z panelov musí presiahnuť napätie batérie o 5V aby začal regulátor pracovať a nabíjať batériu. Regulátor nabíja do chvíle, kedy je napätie z panelov o 1V vyššie než napätie batérie. U 12V batérie odporúčame panely s minimálnym počtom 32 článkov a maximálnym počtom 108 článkov ( panely v sérii ). Je teda možné nabíjať 12V batériu aj panelmi s pracovným napätím 24V. U 24V systémov odporúčame panely s minimálnym počtom 72 článkov a s maximálnym počtom 108 článkov. Účelom je dosiahnutie dostatočného napätia pre efektívne a plné nabíjanie batérie. Prítomná 20 A poistka medzi regulátorom a batériou.

Solárny regulátor disponuje DC výstupom pre napájanie DC záťaže. Napätie DC výstupe je presne napätie batérie. Takže ak máte napr. 12V batériu - na DC výstupe môžeme napájať 12V záťaž.

Určený pre vertikálnu polohu na nehorľavý podklad so zapojením kabeláže zospodu.  Vnútorné elektronické komponenty sú chránené náterom z živice proti nepriaznivým vplyvom pre dlhú životnosť.
 
Kompletné podrobné nastavenie regulátora môžete naprogramovať cez PC s použitím kábla VE.direct na USB. Podrobný návod na konfiguráciu nájdete na http://www.victronenergy.com/live/ve.direct:mpptprefs

Výstupom pre napojenie záťaže je možné ovládať (zapnuté/vypnuté) tiež vybrané typy meničov Victron, ktoré sú štandardne napojené priamo na batériu.
 
Správnu voľbu vášho BlueSolar regulátora podľa parametrov fotovoltaických panelov si overte v našom konfigurátore v SW na stiahnutie.


Voliteľné príslušenstvo:
LCD panel pre MPPT regulátory BLUESOLAR
VE.DIRECT - USB kábel pre spojenie s PC

Prevziať