REGULÁTORY VICTRON

Informácie

Nové produkty

Zľavnené produkty

  • LYNX Power In
    LYNX Power In

    Modulárna prípojnica, určená pre...

    168,30 € -1% 170,00 €

Zobrazené produkty

Regulátor BlueSolar 75V/10A/12-24V MPPT

Nový produkt

Ultra rýchly MPPT regulátor pre náročné podmienky s napätím panelov až 75V, maximálny nabíjací prúd 10A, napätie batérie 12/24V. Batéria 12V/24V, Panely max. 145Wp/290Wp. Plná záruka 5 rokov.

Viac detailov

81,00 € s DPH

Tabuľka dát

Výška 113 mm
Šírka 100 mm
Dĺžka 40 mm
Hmotnosť 0,5 kg

Detaily

Ultra rýchle MPPT sledovanie:
MPPT solárne regulátory Victron Energy patrí medzi absolútnu svetovú špičku v tomto odbore.
Najmä pri zatiahnutej oblohe s kontinuálnou zmenou intenzitou osvitu sú vďaka tomuto regulátoru solárne zisky o 30% vyššie oproti klasickým PWM regulátorom alebo o 10% vyššie oproti pomalým MPPT regulátorom.

BatteryLife algoritmus:
Adaptívne nabíjanie pre predĺženie životnosti batérie. Regulátor neustále sleduje mieru nabitia batérie deň za dňom postupne zvyšuje úroveň napätia, pri ktorom dôjde k odpojeniu záťaže až do stavu, kedy je dosiahnuté absorpčné napätie (batéria plne nabitá). Nasleduje opäť pokles úrovne napätia, pri ktorej dochádza k odpájaniu záťaže. Týmto spôsobom môže dochádzať cca raz týždňa k plnému dobitiu batérie aj pri znížených solárnych ziskoch a vyššej záťaži, čo sa pozitívne prejaví v dĺžke životnosti batérie. Ide o voliteľnú funkciu.
 
Zabudovaný vnútorný teplotný senzor pre zodpovedajúcu úpravu nabíjacieho napätia pri prehrievaní. Automatická detekcia systémového napätia 12 alebo 24V.

Maximálny výkon solárnych panelov je u 12 V systémoch 145 Wp, u 24 V systémoch 290 Wp. V prípade prekročenia týchto hodnôt sa regulátor nepoškodí, ale iba aicky zredukuje prichádzajúce výkon od panelov na prijateľné hodnoty. Solárny regulátor je továrne prednastavený a nie je zvyčajne potrebné vykonávať zásadné úpravy nastavenia.
 
Maximálne napätie na prázdno (označované ako Voc) pripojených solárnych panelov nesmie prekročiť hodnotu 75V (pozor: s klesajúcou vonkajšou teplotou rastie napätie solárnych panelov). Maximálny vstupný skratový prúd FV panelov nesmie prekročiť hodnotu 13A, inak môže dôjsť k trvalému poškodeniu.

Regulátor BlueSolar MPPT umožňuje pripojenie externého Bluetooth adaptéra s označením Smart Dongle.

Tento externý BT adaptér prináša možnosť prepojenia mobilného telefónu/tabletu so solárnym regulátorom. Môžete tak monitorovať mnoho parametrov systému a historické štatistiky za posledných 30 dní. Ďalej máte možnosť vykonávať nastavenie prevádzkových parametrov.

Stiahnite si zadarmo mobilnú aplikáciu VictronConnect pre iOS alebo Android tu.
 
Aplikáciu VictronConnect si môžete tiež bezplatne stiahnuť na Google Play, alebo v App Store.


 
Ak chcete vykonať vyššie uvedené pomocou PC, potom máte možnosť použiť pre prepojenie regulátora a PC kábel VE.direct na USB. Do počítača si iba nainštalujete program Victron Connect, ktorý môžete stiahnuť zadarmo opäť na rovnakej adrese tu. 
Adaptívne trojstupňové nabíjanie:
1. rýchle nabíjanie (Bulk)
2. absorpčné (Absorption)
3. udržiavacie (Float)
 
Spočiatku pri rýchlom nabíjaní je generovaný vysoký prúd a nižšie napätie pre rýchle dobíjanie vybitej batérie. Po tejto fáze nasleduje konštantné napätie znižovaním prúdu pre úplné nabitie batérie bez nebezpečného prebíjania, znižujúceho životnosť batérie. Nabitá batéria je udržiavaná v nabitom stave veľmi nízkym prúdom aj nízkym napätím. Ak napätie na akumulátore klesne pod 13,2V napríklad vplyvom záťaže, spustí sa nový nabíjací cyklus.
 
Napätie z panelov musí presiahnuť napätie batérie o 5V aby začal regulátor pracovať a nabíjať batériu. Regulátor nabíja do chvíle, kedy je napätie z panelov o 1V vyššie než napätie batérie. U 12V batérie odporúčame panely s minimálnym počtom 32 článkov a maximálnym počtom 108 článkov ( panely v sérii ). Je teda možné nabíjať 12V batériu aj panelmi s pracovným napätím 24V. U 24V systémov odporúčame panely s minimálnym počtom 72 článkov a s maximálnym počtom 108 článkov. Účelom je dosiahnutie dostatočného napätia pre efektívne a plné nabíjanie batérie. Prítomná 20 A poistka medzi regulátorom a batériou.
 
Možnosť voľby hodnôt napätia pre odpojenie a pripojenie záťaže. Naľavo od pripájania kabeláže od batérií sú prítomné štyri výstupy. Kombináciou ich vzájomného prepojenia pomocou mostíka (jumpera) docielime žiadaného spôsobu odpájania/pripájania záťaže a nabíjania batérie:

 
1. Bez mostíka
Voľba tzv. BatteryLife algoritmus, teda spôsob kedy sa regulátor pravidelne snaží dobiť batériu do plného stavu. Pripojovacie a odpájacie napätie pre záťaž nie je konštantné, ale mení sa v závislosti na aktuálnom stave nabíjania batérie. Významným spôsobom sa tým predlžuje životnosť batérie najmä u systémov, kde je spotreba energie väčšia v porovnaní s jej výrobou.

2. Mostík ( jumper ) vložený medzi 3. a 4. pin
Odpojovacie napätie záťaže 11,1V ( 12V systém ) alebo 22,2V ( 24V systém )
Opätovné pripojovacie napätie záťaže 13,1V ( 12V systém ) alebo 26,2V ( 24V systém )

3. Mostík ( jumper ) vložený medzi 2. a 3. pin
Odpojovacie napätie záťaže 11,8V ( 12V systém ) alebo 23,6V ( 24V systém )
Opätovné pripojovacie napätie záťaže 14,0V ( 12V systém ) alebo 28,0V ( 24V systém )

Regulátor je určený pre vertikálnu polohu na nehorľavý podklad so zapojením kabeláže zospodu.  Vnútorné elektronické komponenty sú chránené náterom z živice proti nepriaznivým vplyvom pre dlhú životnosť.
 
Kompletné podrobné nastavenie regulátora môžete naprogramovať cez PC s použitím kábla VE.direct na USB. Podrobný návod na konfiguráciu nájdete na http://www.victronenergy.com/live/ve.direct:mpptprefs

Výstupom pre napojenie záťaže je možné ovládať (zapnuté/vypnuté) tiež vybrané typy meničov Victron, ktoré sú štandardne napojené priamo na batériu.
 
Správnu voľbu vášho BlueSolar regulátora podľa parametrov fotovoltaických panelov si overte v našom VE konfigurátore nižšie.


Voliteľné príslušenstvo:
LCD panel pre MPPT regulátory BLUESOLAR
VE.DIRECT - USB kábel pre spojenie s PC
BlueTooth/VE.Direct rozhranie pre bezšnúrové pripojenie tabletom, alebo mobilom.

Prevziať