REGULÁTORY EPSOLAR

Informácie

Nové produkty

Zľavnené produkty

  • LYNX Power In
    LYNX Power In

    Modulárna prípojnica, určená pre...

    168,30 € -1% 170,00 €

Zobrazené produkty

Regulátor DUOracer 100V/20A/12-24V MPPT (DR2210N)

Nový produkt

MPPT regulátor DuoRacer je určený na nabíjanie dvoch batérií. Napätie panelov až 100V a maximálny nabíjací prúd 20A. Batéria 12V alebo 24V. Výkon panelov maximálne 260W pri 12V batérii a  520W pri 24V batérii.

Viac detailov

95,00 € s DPH

Tabuľka dát

Výška 244 mm
Šírka 158 mm
Dĺžka 63 mm
Hmotnosť 1,1 kg

Detaily

MPPT regulátor nabíjania DuoRacer DR2210N-DDS je určený na nabíjanie dvoch batérií v solárnom systéme - palubnej aj štartovacej. Regulátor podporuje niekoľko typov hlavných batérií (BAT1), vrátane uzavretých, gélových, zaplavených, LiFePO4 a Li-NiCoMn batérií, ktoré sú vhodné pre RV, karavany, lode atď. Zariadenie automaticky rozpozná napätie batérie štartéra (BAT2) a po splnení podmienok sa batéria dobije.

Hlavné funkcie:
- Technológia monitorovania bodu maximálneho výkonu s extrémne rýchlou sledovacou rýchlosťou a účinnosťou sledovania viac ako 99,5%
- Pokročilý algoritmus riadenia MPPT pre minimalizáciu straty rýchlosti a straty času MPP
- Širší rozsah prevádzkového napätia MPP pre zlepšenie využitia FV modulov
- Funkcia automatického riadenia nabíjania a obmedzenie nabíjacieho prúdu (BAT1)
- Vysoko kvalitný s nízkou mierou zlyhania komponentov ST, TI a Infineon pre zaistenie životnosti produktu
- Digitálne riadenie obvodu adaptívneho trojstupňového nabíjacieho režimu pre zvýšenie životnosti BAT1.
- Typ BAT1 možno nastaviť pomocou LED/LCD.
- Pokiaľ po dlhú dobu nedochádza k nabíjanie a FV pole má nízke napätie (FV <5V), regulátor prejde do režimu nízkej spotreby.
- 100% nabíjanie a vybíjanie v prevádzkovom teplotnom rozsahu.
- Riadiaci signál AES pre chladničku do auta
- Štandardné protokol Modbus a komunikačný port RS485 (5V/200 mA).

Solárny regulátor DuoRacer je vybavený najnovšou technológiou MPPT (Maximum PowerPoint Tracking) - sledovanie bodu maximálneho výkonu s prepracovaným algoritmom sledovania, kedy solárny modul pracuje pri ideálnom napätí, ktoré solárny modul môže produkovať pri čo najvyššom dostupnom výkone. Pri porovnaní s klasickým regulátorom PWM zvyšuje technológia MPPT účinnosť nabíjania o cca 30%.
 
Maximálny nabíjací výkon do batérie tohto modelu je 20A čo zodpovedá výkonu panelu 260 Wp ak máte 12V batériu, alebo 520 Wp ak máte 24V batériu. V prípade že bude panel dávať vyšší výkon, potom ho regulátor len obmedzí na svoj nominálny maximálny výkon. Výkon FV panelov nesmie byť vyšší ako 1,5 násobok nominálneho výkonu regulátora - teda 390Wp resp. 780Wp!

Solárne panely môžete prepájať do série. Ich výstupné napätie na prázdno označované ako Voc však nesmie nikdy prekročiť hodnotu napätia na prázdno Voc 100V - prekročenie tejto hodnoty regulátor trvale poškodí (tu je nutné zohľadniť to, že s klesajúcou okolitou teplotou rastie napätie solárneho panelu a hodnota Voc uvedená v parametroch solárneho panelu je pri 25°C. Preto odporúčame, aby hodnota uvedeného Voc neprekračovala 90V.

Voliteľné príslušenstvo:
LCD displej MT-11 -  nie je súčasťou dodávky. Môže zobrazovať rôzne prevádzkové dáta a informácie o poruchách systému. Informácie je možné zobraziť na podsvietenom LCD displeji.  Tlačidlá displeja sú ľahko ovládateľná a číselný displej je dobre čitateľný.

Teplotné čidlo

USB komunikačný kábel s PC

Prevziať