MPPT - VE.CAN

Informácie

Nové produkty

Zobrazené produkty

Regulátor SmartSolar 250/85-Tr VE.Can

Nový produkt

Rýchly MPPT regulátor s VE.Can vstupom pre náročné podmienky s napätím panelov až 250V. Nabíjací prúd 85A. Batéria 12/24/48V s maximálnym výkonom panelov 1200/2400/4800Wp. Integrované Bluetooth a konektor pre zásuvný LCD displej.

Viac detailov

877,00 € s DPH

Tabuľka dát

Výška 216 mm
Šírka 295 mm
Dĺžka 103 mm
Hmotnosť 4,5 kg

Detaily

VE.Can: riešenie pre viac solárnych regulátorov v jednom systéme
S funkciou VE.Can môže byť synchronizovaných až 25 regulátorov v jednom FV systéme.

Ultra-rýchle Maximum Power Point Tracking (MPPT)
MPPT solárne regulátory Victron Energy patria medzi absolútnu svetovú špičku v tomto odbore a ponúkajú ultra rýchle MPPT sledovanie. Najmä pri zatiahnutej oblohe s kontinuálnou zmenou intenzity osvitu sú vďaka tomuto regulátoru solárne zisky o 30% vyššia oproti klasickým PWM regulátorom alebo o 10% vyššie oproti pomalým MPPT regulátorom. Obzvlášť pri čiastočnom zatienení môžu byť dané dva aj viac bodov maximálneho výkonu. Bežné MPPT regulátory majú snahu udržiavať výkon na lokálnom bode výkonu, čo ale nemusí zodpovedať optimálnemu (maximálnemu) bodu výkonu.
Regulátory majú vynikajúca účinnosť až 98% bez zbytočných energetických strát s tichým pasívnym chladením bez vetráku.

Vstavané Bluetooth Smart
Monitorovanie a konfiguráciu MPPT regulátora SmartSolar môžete vykonávať prostredníctvom smartphonu alebo tabletu. Môžete monitorovať aktuálne stavy a historické dáta a vykonávať nastavenie parametrov pomocou mobilnej aplikácie VictronConnect. Stiahnuť aplikáciu pre iOS a Android môžete tu.
Aplikáciu VictronConnect si môžete tiež bezplatne stiahnuť na Google Play, alebo v App Store.
Ak chcete vykonať vyššie uvedené pomocou PC, potom máte možnosť použiť pre prepojenie regulátora a PC kábel VE.direct na USB. Do počítača si iba nainštalujete program Victron Connect, ktorý môžete stiahnuť zadarmo opäť na rovnakej adrese pozri vyššie.
 
SmartSolar zásuvný displej (nie je súčasťou dodávky)
Je možné dokúpiť si ako príslušenstvo prídavný SmartSolar zásuvný displej. Displej sa zasunie do konektora na čelnej strane regulátora a umožní Vám zobrazovať všetky prevádzkové stavy a vykonávať nastavenie parametrov.
 
Vstup pre diaľkové zapnutie/vypnutie
Externé zariadenie dokáže jednoducho vypnúť / zapnúť regulátor.
 
Vstavané programovateľné relé
Môže byť programované aj pomocou mobilného telefónu napríklad ako alarmové relé.
 
Interný teplotný senzor a voliteľne aj externé snímanie napätia a teploty batérie cez Bluetooth
Pre komunikáciu s batériou možno použiť "chytré batériové čidlo" alebo inteligentný batériový monitor BMV-712
 
Odporúčaná konfigurácia 1200Wp, u 24V systémov 2400Wp a u 48V systému 4800Wp. V prípade prekročenia týchto hodnôt sa regulátor nepoškodí ale iba automaticky zredukuje prichádzajúci výkon od panelov na prijateľné hodnoty.
Maximálny vstupný skratový prúd do regulátora od FV panelov nesmie prekročiť hodnotu 70A, inak môže dôjsť k trvalému poškodeniu.
Maximálne vstupné napätie FV panelov označované ako Voc (napätie na prázdno) nesmie prekročiť hodnotu 250V, inak môže dôjsť k trvalému poškodeniu - nutné zohľadniť, že s klesajúcou teplotou rastie Voc.
 
Flexibilný algoritmus nabíjania
Plne programovateľný algoritmus nabíjania a osem predprogramovaných algoritmov, ktoré možno vybrať pomocou otočného prepínača.
 
Táto výkonnejší rad solárnych regulátorov nie je vybavený DC výstupom. Pre pripojenie DC záťaže k batérii odporúčame použiť "Ochranu batérí BP" s maximálnym prúdom záťaže až 220A.

Prevziať