MENIČE HYBRIDNÉ

Informácie

Nové produkty

Zľavnené produkty

  • LYNX Power In
    LYNX Power In

    Modulárna prípojnica, určená pre...

    168,30 € -1% 170,00 €

Zobrazené produkty

Menič - nabíjač MultiPlus 12V/2000W/80A-32A

Nový produkt

MultiPlus - hybridný menič a nabíjač s čisto sínusovým výstupom a integrovanou adaptívnou nabíjačkou batérií s ultra rýchlym prepínačom zdroja napájania medzi batériou a externou AC sieťou (generátorom).

Viac detailov

1 150,00 € s DPH

Tabuľka dát

Výška 500 mm
Šírka 2255 mm
Dĺžka 135 mm
Hmotnosť 13,5 kg

Detaily

Neprerušiteľný zdroj striedavého prúdu (funkcia UPS)
V prípade výpadku elektrickej energie, pri odpojení napájania, alebo generátora na mori, sa menič automaticky aktivuje a prevezme napájanie pripojených záťaží. Prebieha to tak rýchlo (menej ako 20 milisekúnd), že počítače a ďalšie elektronické zariadenia budú fungovať bez prerušenia.

Diaľkové monitorovanie a ovládanie
Sledujte a kontrolujte svoje zariadenie MultiPlus a systém, alebo systémy lokálne (LAN) alebo vzdialene cez internet z ľubovoľného miesta na svete pomocou bezplatnej mobilnej aplikácie VRM a bezplatného portálu VRM. Prístup je možný z telefónu, tabletu, prenosného počítača, alebo počítača s viacerými operačnými systémami. Kontrolná úroveň nemá hraníc cez požadované ovládanie Color Control GX, alebo Venus GX, od nastavenia zariadenia MultiPlus až k Geofence pre prenajaté vozidlá a tak ďalej.

Multifunkčný menič/nabíjačka
Multiplus je viacúčelový výkonný menič napätia DC-AC s čistým sínusovým výstupným napätím so sofistikovanou adaptívnou nabíjačkou batérií a ultrarýchlym prepínačom (batéria/externý zdroj napájania). Menič je umiestnený v kompaktnom plastovom kryte v úplne novom atraktívnom prevedení.
 
Osvedčená spoľahlivosť
Osvedčená spoľahlivosť profesionálnych meničov Victron Energy Professional s plnou zárukou 5 rokov. Menič obsahuje masívny toroidný transformátor, ktorý dokazuje svoju spoľahlivosť v zariadeniach Victron Energy už mnoho rokov. Meniče sú odolné proti skratu a prehriatiu a to buď kvôli preťaženiu, alebo vysokej teploty okolia.


Vysoký štartovací výkon
Potrebný na spustenie záťaží, ako sú prevodníky výkonu pre LED lampy, halogénové žiarovky, alebo elektrické náradie.

Programovateľné relé
Multiplus je vybavený programovateľným relé, ktoré je nastavené ako alarmové. Relé môže byť naprogramované pre rôzne druhy iných aplikácií, ako napríklad štartovacie relé generátora.

1 AC vstup a 1 striedavý výstup
Multiplus je vybavený jedným vstupom AC (pre sieť alebo generátor) a jedným AC vývodom. AC výstup je vybavený funkciou, ktorá zaisťuje napájanie bez prerušenia. Ak Multiplus pracuje v ostrovnom režime (OFF-GRID), tj bez externého zdroja energie, odoberá všetku energiu z batérie, alebo z pripojeného solárneho regulátora. Po pripojení externého napájacieho zdroja (siete alebo generátora) k AC vstupu budú spotrebiče napájané z externého zdroja napájania a Multiplus bude tiež nabíjať akumulátor.
 
Režim dohľadu "Search"
Ak je funkcia "SEARCH" zapnutá, spotreba energie meniča sa zníži o cca. 70%. V tomto režime sa Multiplus vypne v prípade nulového, alebo veľmi nízkeho zaťaženia. Následne sa každé dve sekundy zapína na krátky čas. Ak výstupný prúd prekročí nastavenú úroveň, invertor sa automaticky zapne a bude pokračovať v prevádzke.

Štvorstupňové nabíjanie s adaptívnou nabíjačkou a dvomi výstupmi na nabíjanie batérie
Hlavný výstup poskytuje výkonné nabíjanie batérií prostredníctvom systému "adaptívne nabíjanie". Softvér riadi trojstupňový proces automatického nabíjania tak, aby vyhovoval úrovni nabitia batérie a pridáva štvrtú fázu nabíjania - údržbové nabíjanie. Okrem toho môže MultiPlus nabíjať aj druhú batériu s nezávislým nabíjacím výstupom, napríklad pre štartovaciu batériu generátora.

PowerControl - Riešenie obmedzeného výkonu z generátora alebo externého napájania
Vďaka digitálnemu ovládaciemu panelu MultiPlus je možné nastaviť maximálny prúd generátora, alebo externého zdroja. MultiPlus potom vezme do úvahy ďalšie elektrické prístroje na striedavý prúd a použije všetky prebytky na nabíjanie, aby zabránil preťaženiu generátora, alebo externého napájacieho zdroja.

PowerAssist - Zvýšenie pobrežnej elektrickej prípojky, alebo generátora
Táto funkcia PowerControl umožňuje MultiPlusu doplniť energiu alternatívneho zdroja energie (z pobrežia alebo generátora) z batérie. Tam, kde je špičkový výkon vyžadovaný iba po obmedzenú dobu, je možné pomocou tejto funkcie znížiť veľkosť potrebného generátora, alebo naopak táto funkcia umožní dosiahnuť krátkodobého vysokého výkonu zo zvyčajne prúdovo obmedzenej pobrežnej prípojky. Hneď ako sa zníži záťaž, použije sa prebytočný výkon k nabíjaniu batérie.

Paralelná a trojfázová prevádzka
Až 6 meničov môže pracovať paralelne, aby sa dosiahol vyšší výkon. Prevádzka v troch fázach je možná taktiež.

Komunikačné rozhranie MK3-USB sa používa na nastavenie parametrov a zobrazenie aktuálneho stavu jednotky pomocou počítača.

SW VE Configuration tools for VE.Bus Products pre konfiguráciu meniča nájdete  na stránkach tu.

Prevziať