MENIČE HYBRIDNÉ

Informácie

Nové produkty

Zobrazené produkty

Menič - nabíjač MultiPlus II 48V/230V/8000W-110A

Nový produkt

Nová generácia hybridných invertorov Multiplus II. Zariadenie MultiPlus-II kombinuje funkcie zariadenia MultiPlus a MultiGrid. Má všetky funkcie zariadenia MultiPlus a možnosť transformácie externého prúdu, ktorá rozširuje funkciu PowerControl a PowerAssist. Má tiež všetky funkcie zariadenia MultiGrid so zabudovanou prevenciou pri ostrovnej prevádzke.

Viac detailov

Externý sklad

3 060,00 € s DPH

Tabuľka dát

Výška 642 mm
Šírka 363 mm
Dĺžka 206 mm
Hmotnosť 42 kg

Detaily

Dva AC výstupy:
MultiPlus je vybavený dvoma AC výstupmi. Hlavný výstup je vybavený funkciou, ktorá zaistí dodávky energie bez prerušenia. MultiPlus prevezme napájanie pripojených spotrebičov v prípade výpadku siete alebo generátora. To sa deje tak rýchlo (menej ako 20 milisekúnd), že počítače a ďalšie elektronické zariadenia budú aj naďalej fungovať bez prerušenia.
Druhý výstup je pod napätím len vtedy, keď AC je k dispozícii na jednom zo vstupov MultiPlus. Záťaž, ktorá by rýchlo vybila akumulátory, ako napríklad ohrievač vody, je možné pripojiť k tomuto výstupu (druhý výstup k dispozícii u modelov s výkonom 3kVA a vyššie).

Prakticky neobmedzený výkon:
Neobmedzený výkon sa dosahuje vďaka paralelnej prevádzke. Až 6 MultiPlus môže pracovať paralelne k dosiahnutiu vyššieho výkonu.

Trojfázová prevádzka:
Tri jednotky rovnakého modelu môžu byť konfigurované pre trojfázový výstup. Ale to nie je všetko: až 6 párov troch jednotiek možno paralelne prepojiť a získať násobný výkon. 

Unikátne vlastnosti funkcie PowerAssist:
MultiPlus zamedzí preťaženiu výkonovo obmedzeného striedavého /AC/ zdroja prúdu. V prípade, že by malo dôjsť k preťaženiu zdroja prúdu, bude v prvom rade automaticky znížený nabíjací prúd batérie. V druhom rade potom dochádza k posilneniu výstupného výkonu pripojeného generátora alebo miestneho napájania /napr. prúdovo obmedzené el. prípojky/ výkonom odoberaným z batérie.

Štyri etapy nabíjania:
Adaptívnou nabíjačkou a dvoma výstupmi pre nabíjanie batérie.
Hlavný výstup poskytuje výkonné nabíjanie akumulátorov prostredníctvom systému "adaptívneho nabíjania". Softvér riadi trojstupňový automatický proces dobíjania tak, aby vyhovoval stavu batérie a pridáva štvrtú fázu dobíjania udržiavacím nabíjaním. Okrem tohto, MultiPlus môže nabíjať druhú batériu pomocou nezávislého výstupu dobíjania napríklad pre štartovaciu batériu generátora.

PowerAssist
Zariadenie MultiPlus-II zabráni preťaženiu obmedzeného zdroja striedavého prúdu, napr. Generátora alebo pobrežného zdroja napájania.

1. nabíjanie batérie bude automaticky znížené, keď hrozí preťaženie zdroja.
2. výkon generátora alebo pobrežného zdroja napájania bude zvýšený prostredníctvom energie z batérie.

Programovanie Multiplusov - video

ESS: Systémy skladovania energie (Energy Storage Systems)
Zariadenie MultiPlus-II je kľúčovým komponentom v systéme Victron ESS poskytujúcim mu flexibilitu v pripojených solárnych nabíjačiek MPPT alebo fotovoltaických invertorov pripojených k sieti. Príklady a podrobnejšie informácie nájdete v návode Konštrukcia a inštalácia systémov a Konštrukcia a inštalácia systémov ESS.

Nepretržitý zdroj striedavého prúdu (funkcia UPS)
V prípade výpadku siete alebo pri odpojení pobrežného zdroja napájania či generátora sa invertor v zariadení Multi automaticky zapne a prevezme napájanie  pripojenej záťaže. K tomu dochádza tak rýchlo (menej ako 20 milisekúnd), že počítače a ďalšie elektronické zariadenia budú naďalej fungovať bez prerušenia.

Typické zapojenie solárneho systému s Multiplusom II v režime ESS

Vzdialený monitoring a ovládanie
Sledujte a ovládajte svoje systémy a zariadenia Multiplus, lokálne (cez LAN) alebo vzdialene cez internet z ľubovoľného miesta na svete pomocou bezplatnej aplikácie VRM a bezplatného portálu VRM. Pristupovať môžete z telefónu, tabletu, notebooku alebo počítača z viacerých operačných systémov. Neexistujú hranice úrovne ovládania, cez perifériu perifériu Color Control GX,  Venus GX, alebo Cerbo od úpravy systému vášho zariadenia Multiplus k automatickému, alebo opätovnému spusteniu generátora a ďalším možnostiam.

Každý z režimov použitia Multiplus vyžaduje špecifickú zmenu nastavení a tiež zmenu verzie SW MultiPlus. Výnimkou je OFF-GRID systém, kde je MultiPlus s verziou SW už pripravenou na použitie.
 
Pre nastavenie parametrov, zmenu SW a pre zobrazenie aktuálneho stavu jednotky sa používa PC komunikačné rozhranie MK3-USB .

Softvér pre konfiguráciu VE.Configure 3 si môžete zadarmo stiahnuť na tu.

Prevziať