INŠTALAČNÉ PRÁCE

Informácie

Nové produkty

Zľavnené produkty

  • LYNX Power In
    LYNX Power In

    Modulárna prípojnica, určená pre...

    168,30 € -1% 170,00 €

Zobrazené produkty

Inštalácia fotovoltaickej elektrárne s DOTÁCIOU Zobraziť väčšie

Len online

Inštalácia fotovoltaickej elektrárne DOTÁCIA

Poskytujeme možnosť značne ušetriť pri inštalácii fotovoltaického systému. Štátne dotácie ZELENÁ DOMÁCNOSTIAM sa vzťahujú na ostrovné systémy, aj na systémy s pripojením na verejnú rozvodnú sieť. Či už s akumuláciou energie do batérii alebo aj bez.

Viac detailov

Detaily

Pretože každá inštalácia je iná, vyžaduje si individuálny prístup. Jedná sa o umiestnenie panelov, typ konštrukcie na streche domu, umiestnenie zariadení, vedení, prierazov stien, druhov spotrebičov a podobne.
 
Informujte sa u nás o Vašich možnostiach a nechajte si radšej poradiť aký systém je pre vás najvýhodnejší. Navrhneme Vám systém na mieru. Vyhnete sa tým prípadným neželaným sklamaniam a zisteniu, že ste  investovali peniaze do systému, ktorý nespĺňa vaše nároky, alebo vôbec nešetrí   energiu v domácnosti a je potrebná ďalšia investícia.
 
Pošlite emailový dotaz, alebo najlepšie,  dohodnite si osobnú návštevu u nás na predajni v Čadci, kde podrobne preberieme aký systém bude realizovaný.

Nové dotačné kolá pre fotovoltaiku na rok 2022 :  4.5.2022, 15.00 h

Žiadať o poukážky prostredníctvom inovovaného informačného systému so zásobníkmi je možné od júna 2020. Žiadosti, ktoré čakajú v zásobníkoch, si môžu domácnosti skontrolovať a upravovať až do dotačného kola a vydania poukážky. Či bude poukážka vydaná, závisí od poradia žiadosti v zásobníku, ktorý je priebežne aktualizovaný na stránke projektu.

Na základe častých otázok uvádzame stručný prehľad.
 
Dotácia sa vzťahuje:
1. Na súkromnú osobu ktorá býva v rodinnom dome s popisným číslom.
     - firmy a právnické osoby sú vylúčené
     - chaty, altánky, garáže a podobne bez popisného čísla sú taktiež vylúčené
    - panely musia byť umiestnené na streche, alebo fasáde domu so súpisným číslom, alebo tak, aby bol systém funkčne spojený s rodinný domom, na ktorý sa dotácia vzťahuje. To znamená, že aj na garáži, altánku, alebo na zemi na jednom pozemku.
2. Dotácia je 500€ na prvý kW inštalácie, ďalší kW 500€. Maximálne však 2,5kW, čo je 1500€. To znamená,  že aj pri inštalovanom výkone 10kW je podpora len maximálne 1500€.
3.  Podpora na batérie bola zrušená.
4. Systémy do 1kW zatiaľ nespadajú do dotácii.
5. Pri poskytnutej dotácii, nie je nárok na výkup vyrobenej prebytočnej elektriny SSE.
6.  Pri pridelení dotačnej poukážky z ministerstva je 30 dní na jej aktiváciu zhotoviteľom, inak prepadá. To znamená, že do 30 dní musí byť poukážka aktivovaná zhotoviteľom, ktorého si vyberiete. Inak zaniká nárok na dotáciu.
7.  Celý proces môže realizovať len firma s osvedčením Ministerstva hospodárstva SR. To naša firma samozrejme je.
 
Spolu tak môžete ušetriť až 1500 € na vašej fotovoltaickej elektrárni.

Podrobnejšie informácie o dotáciách ZELENÁ DOMÁCNOSTIAM nájdete TU. V prípade ďalších otázok nás neváhajte kontaktovať.

 
Ak budete žiadať o poukážku a rozhodnete sa inštaláciu zveriť nám, vyberajte len panely, ktoré sa momentálne dajú nami dodať. Prípadne nás kontaktujte, či vieme dodať panely o ktoré máte záujem vy. Podmienkou však je, aby typ panelov bol podporený v dotačnom programe Zelená domácnostiam a dal sa následne dodať do inštalácie.

Bez tejto podmienky je poukážka nerealizovateľná a prepadne.