SOLÁRNE BATÉRIE

Informácie

Nové produkty

Zobrazené produkty

Solárna batéria Victron 12V/60Ah GEL Zobraziť väčšie

Solárna batéria Victron 12V/60Ah GEL

Nový produkt

Olovená batéria Victron Energy 60Ah deep cycle VRLA GEL s pokročilou technológiou väzby elektrolytu na kremičitý gél, prináša rad nesporných výhod oproti klasickým akumulátorom s tekutým elektrolytom. Gélové batérie sa vyznačujú dlhšou životnosťou a väčším počtom cyklov.

Viac detailov

183,00 € s DPH

Tabuľka dát

Výška 227 mm
Šírka 138 mm
Dĺžka 229 mm
Hmotnosť 20 kg

Detaily

Olovená batéria Victron 90Ah deep cycle VRLA GEL s pokročilou technológiou väzby elektrolytu na kremičitý gél prináša rad nesporných výhod oproti klasickým akumulátorom s tekutým elektrolytom. Tými najvýznamnejšími je absolútna bezúdržbovosť po celú dobu životnosti, nízka miera samovybíjania, teplotná stabilita, vysoká odolnosť hlbokému vybíjaniu a následné rýchle "zotavenie", znížený vplyv vibrácií a mechanického poškodenia gélom fixovaných dosiek, nevrstvenie elektrolytu so všetkými negatívami, možnosť polohovania batérie a nízka korózívnosť elektród a sulfatácia.
 
Svojimi a vlastnosťami sú gélové batérie mimoriadne vhodné do menších solárnych aplikácií typu Off-Grid (ostrovné aplikácie) napríklad pre napájanie chát a ďalších objektov mimo dosahu elektrickej siete. Gélové batérie sú oproti klasických batériám s tekutým elektrolytom náchylnejšie na prebíjanie. To je ľahko riešiteľné vhodným solárnym regulátorom, alebo adaptívnou nabíjačkou, čo je dnes už ale štandardom.
V dokumentoch v prílohe je táto batéria uvádzaná ako "Gél Deep Cycle".
 
Gélové batérie patria do širokého sortimentu Holandského výrobcu Victron energy špecializovaného na ostrovné systémy s 35 ročným vývojom a skúsenosťami.

Cyklická životnosť:
500 cyklov pri 80% vybití
750 cyklov pri 50% vybití
1800 cyklov pri 30% vybití.
 
Životnosť 12 rokov v prevádzke trvalého (float) dobíjania pri 20 °C. Batéria je vhodná ako pre cyklickú prevádzku (vybitie-nabitie) tak pre trvalé dobíjanie s malou mierou vybíjania.
 
Pri sériovom zapojení batérií je nutné použiť balancér, ktorý zaistí rovnomerné nabitie a dlhšiu životnosť batérií.

Technické údaje:
Kapacita: 60 Ah pri C20 na úroveň 10,8 V
Pracovné napätie: 12V
Počet článkov: 6
Doporučené napätie pri absorpcii (absorption): 14,1 - 14,4 V
Doporučené napätie v režime udržiavania (float): 13,5 - 13,8 V
Doporučené napätie pri skladovaní (storage): 13,2 - 13,5 V
Výstup: oko s 8 mm nerezovou skrutkou

Vonkajšie rozmery (dĺžka x šírka x výška): 229x138x227 mm
Hmotnosť: 20 kg

Prevziať