REGULÁTORY VICTRON

Informácie

Nové produkty

Zobrazené produkty

Regulátor Victron SmartSolar RS 450/100-Tr

Nový produkt

Novinka 12/2020 - solárny regulátor nabíjania SmartSolar MPPT RS je riešením pre systémy s veľkým množstvom FV panelov zapojených do série, ktoré nabíjajú 48 VDC batérie. Tieto regulátory nabíjania sú ideálne pre veľké batériové systémy OF-GRID aj OFF-GRID.

Viac detailov

1 219,00 € s DPH

Tabuľka dát

Výška 440 mm
Šírka 313 mm
Dĺžka 126 mm
Hmotnosť 7,9 kg

Detaily

K dispozícii sú modely s výkonom 5,76 kW a 11,52 kW a majú široké rozmedzie vstupného solárneho napätia 80-450 VDC, nezávislé sledovacie vstupy, plnú konektivitu, izolované FV pripojenie, displej, plne programovateľné parametre nabíjania batérie a aktívne chladenie. Nový dizajn kovového púzdra a úplne zakryté elektrické spoje zvyšujú bezpečnosť a modernizujú ich vzhľad, ktorý je v súlade s najnovšími radmi produktov spoločnosti Victron Energy.

MPPT: Ultra rýchle sledovanie maximálneho výkonu
Solárny regulátor nabíjania SmartSolar RS sa pripája k FV panelu o napätí medzi 80 a 450 Voc a efektívne nabije vašu 48 V batériu prúdom 100 A. Nastavenie nabíjania je plne programovateľné a možno ho nastaviť pre rôzne chemické zloženie batérií, ako sú olovené kyselinové batérie, lítiové batérie a ďalšie.

Nastavenie a sledovanie pomocou VictronConnect
Regulátor nabíjania SmartSolar RS možné diaľkovo ovládať a konfigurovať cez Bluetooth prostredníctvom aplikácie VictronConnect. To vám umožní zariadenie nastaviť, spravovať a získavať okamžité informácie o zariadení, ako je napätie a prúd batérie, FV napätie a prúd, historické dáta a trendy.

Daisy Chain (zreťazenie) ďalších jednotiek
Regulátor nabíjania SmartSolar RS je vybavený portami zbernice VE.Can. To umožňuje komunikáciu s ďalšími zariadeniami SmartSolar RS a MPPT VE.Can. Dodatočné jednotky sú k sebe jednoducho "zreťazené" káblom RJ45.
Po vzájomnom prepojení všetky jednotlivé regulátory nabíjania zosynchronizujú svoje fázy nabíjania. Môžu tiež posielať dáta cez rovnaký kábel do zariadenia GX (ako je Cerbo GX) za účelom sledovania.

Vzdialené sledovanie a ovládanie
Pokiaľ je zariadenie GX pripojené k internetu, portál pre vzdialenú správu (VRM) poskytuje plný prístup k vašim regulátorom nabíjania SmartSolar RS kedykoľvek a kdekoľvek zadarmo.

Displej SmartSolar
SmartSolar RS je vybavený displejom na prednom paneli. Displej zobrazuje údaje o napätí batérie, nabíjacom prúde a napätia z oboch pólov jednotlivo, vrátane okamžitých a celkových hodnôt a stavu jednotky vrátane prípadných chybových kódov.

I / O pripojenie
Regulátor nabíjania SmartSolar RS je vybavený programovateľným relé a možnosťami diaľkového snímania teploty a napätia. Vzdialený vstup môže prijímať signály zo zariadení pre správu batérií Victron smallBMS a ďalších typov BMS, ktoré umožňujú nabíjanie.

Odporúčaná konfigurácia
Pre batérie s napätím 48V. Maximálny výkon DC nabíjací výkon systému 5760W. V prípade prekročenia týchto hodnôt sa regulátor nepoškodí, ale iba automaticky zredukuje prichádzajúci výkon od panelov na prijateľné hodnoty.
Maximálny vstupný skratový prúd do regulátora od FV panelov nesmie prekročiť hodnotu 20A na jeden vstup, inak môže dôjsť k trvalému poškodeniu.
Maximálne vstupné napätie FV panelov označované ako Voc (napätie na prázdno) nesmie prekročiť hodnotu 450V, inak môže dôjsť k trvalému poškodeniu - nutné zohľadniť, že s klesajúcou teplotou rastie Voc. Rozsah prevádzkového napätia MPPT je 80-450V, spúšťacie napätie je 120V.

Prevziať